'da bir banka son anda iflastan kurtarıldı

, Trust Bank'ı iflastan kurtardı

Giriş Tarihi: 22.12.2014 15:53
Rusya'da bir banka son anda iflastan kurtarıldı
MB, iflasın engellenmesi için Mevduat sigorta Ajansı'nın katılımı ile Trust Bank'a 30 milyar ruble kredi tahsis etti. Yapılan açıklamaya göre, Mevduat sigorta Ajansı, 22 Aralık itibariyle Trust Bank'ın yönetimine kayyum atadı.

Önümüzdeki dönemde Ajans, bankanın finansal durumu konusunda geniş kapsamlı değerlendirme yapacak ve finansal toparlanma için alınacak yeni tedbirleri belirleyecek.

"Rusya tam teşekküllü ekonomik krize giriyor"

Eski Rusya Maliye Bakanı Aleksey Kudrin, Rusya'nın tam teşekküllü ekonomik krize girdiğini öne sürdü. Moskova'da gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Kudrin, 2015 yılında Rusya'nın gayrisafi yurt içi hasılasının yüzde 2-4 düşeceğini belirterek, enflasyonun çift haneli rakamlara ulaşarak yüzde 12-15 olacağı tahmininde bulundu.

Kudrin, gelecek yıl petrol fiyatlarının 80 dolar seviyesinde olması durumunda Rus GSYH'sindeki gerilemenin yüzde 2, petrolün 60 dolar olması durumunda ise yüzde 4 olacağını ileri sürdü.

Rus ekonomisindeki kötü gidişin petrol fiyatları kadar yaptırımlardan da kaynaklandığını ifade eden Kudrin, 2015'te ithalatın yüzde 40 azalacağını savundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'da bir banka son anda iflastan kurtarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN