Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den Soma'ya 301 ev!

, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin aileleri için 450 günde 301 konut inşa edecek.Konutlar için yapılması gereken ihale tarihi ise 14 Ocak 2015 olarak belirlendi.

Giriş Tarihi: 23.12.2014 12:22 Güncelleme Tarihi: 23.12.2014 12:26
TOKİ'den Soma'ya 301 ev!
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (), Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin aileleri için 450 günde 301 konut inşa edecek.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Soma'da Türkiye'yi yasa boğan kazanın ardından kamu kurumları ve özel sektörün, faciada hayatını kaybeden 301 madencinin ailelerin yaralarının en kısa sürede sarılması amacıyla harekete geçtiğini söyledi.

Facianın ardından yapılan araştırmaların, yaşamını yitiren madencilerin ve ailelerinin en büyük sorunlarından birinin konut sıkıntısı olduğunu ortaya koyduğuna işaret eden Turan, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesine konut müjdesinin ardından çalışmalar hız kazandı. Ailelerin konutlarına bir an önce kavuşmaları amacıyla gerekli planlamalar gerçekleştirildi. Bu doğrultuda İdaremizce konutların ihale tarihi belirlendi. İhalenin yapılması ve yüklenici firmaya yer tesliminin ardından 450 takvim günü içinde konutların inşa edilmesi planlandı" ifadelerini kullandı.

TOKİ ,İLE GAOSBM PROTOKOL İMZALADI


Soma'da madenci aileleri için inşa edilecek konutlarla ilgili TOKİ ile Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (GAOSBM) arasında protokol hazırlandı. Protokol, TOKİ Başkanı Turan ile GAOSBM Yönetim Kurlu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Bölge Müdürü Özer Özcan tarafından imzaladı.

Protokol kapsamında, inşa edilecek 301 konutun ödeneği GAOSBM tarafından karşılanacak.

İHALESİ 14 OCAK 2015'TE

TOKİ, Soma'daki "301 konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işi" ihalesini 14 Ocak 2015'te gerçekleştirecek. İhale, TOKİ'nin İstanbul Halkalı Atakent Mahallesi'ndeki hizmet binasında yapılacak.


İhale şartnamesine göre, yüklenici firma ile sözleşme imzalanmasının ardından 10 gün içinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak.

Yer tesliminden itibaren 450 takvim günü içinde konutlar inşa edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'den Soma'ya 301 ev!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN