Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEB, girişimcileri iş hayatına hazırlıyor

TEB, parlak fikirlerini ticarileştirme sürecinde girişimcilere, yön göstererek başarıya götürecek konularda destek sunuyor

Giriş Tarihi: 26.12.2014
TEB, girişimcileri iş hayatına hazırlıyor
Türk Ekonomi Bankası (TEB), başlattığı Girişim Bankacılığı ile finansman desteğinin yanı sıra inovatif fikirlerini nasıl ticarete, işe dönüştürebilecekleri konusunda girişimcilere yol gösteriyor. Bu konuda birlikte çalıştığı TEB Girişim Evi Danışmanı Mehmet Sanlı, "Bir girişimcinin, getiri potansiyeli yüksek, eşi benzeri bugüne kadar yapılmamış bir projesi olabilir. Ancak girişimci, pazarın dinamiklerine hakim değilse, iş planı yapmasını bilmiyorsa, hedef kitleyi doğru analiz edemiyorsa, yatırımcı ile masada ne konuşması gerektiğini bilmiyorsa; proje ne kadar iyi olursa olsun, sermayesi ne kadar güçlü olursa olsun başarıyı yakalamasını bekleyemeyiz... Bu nedenle bilgi, bir girişimcinin iş dünyasında tutunabilmesi için olmazsa olmazı... İşte bu noktada TEB girişimcilerin yanlarında olduğunu hissettirerek onlara cesaret vermeyi, Danışman Banka şapkasıyla kendilerini yetersiz hissettikleri her türlü bilgiyi onlara vermeyi amaçlıyor" diye konuştu.

EĞİTİM VE DANIŞMANLIK
TEB Girişim Evi konseptinin girişimcilerin bu ihtiyaçlarından yola çıkarak kurgulandığını anlatan Sanlı, "TEB Girişim Evi'nde girişimciler doğru iş modelinden kâr analizine, doğru hedef pazarlara kadar birçok önemli eğitim ve danışmanlık hizmeti alabiliyor. Girişimciler ayrıca TEB Kuluçka Merkezi ile iş fikirlerinin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi süreci boyunca ihtiyaç duyacakları her türlü fiziki çalışma ortamına sahip olabiliyor" dedi. TEB Girişim Evi çatısı altındaki TEB Kuluçka Merkezi'nde uygulanan 'Ticari Hızlandırma Modeli', Teknokentlerde de uygulanmaya başlandı. Bu sayede TEB, Teknokentler'deki girişimcilerin eğitimlerine katkı sağlıyor. TEB Kuluçka Merkezi kapsamında, faaliyet göstermek istedikleri alanlardaki duayen isimlerden mentorluk desteği de alan girişimciler, bu sayede hem başarılı mentorların bilgi birikiminden hem de deneyimlerinden faydalanabiliyor. Sağlanan networking desteğiyle, büyük şirketlerle tanışma ve görüşme imkanı elde eden girişimciler, fikirlerini çok daha geniş kitleler ve büyük finansal yapılarla buluşturma imkanı elde ediyor.

TREN KAZALARINA TEKNOLOJİK ÇÖZÜM BULDU
TEB Girişim Evi tarafından desteklenen girişimciler, yenilikçi projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. TEB Girişim Evi kapsamında danışmanlık hizmeti alan genç girişimci Ali Acur'un iki yıllık bir çalışma sonucu geliştirdiği "Raylı Sistemlerde Vibrasyon Analizörü" projesi, arızaları tespit ederek, oluşabilecek tren kazalarına karşı erken uyarı imkanı sağlıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) tarafından kullanılmaya başlanan ve test çalışmaları süren proje yurtdışından da yoğun talep görüyor. Proje için Almanya, Fransa, Azerbaycan, Ukrayna gibi ülkeler ile görüşmeler sürüyor. Proje, aynı zamanda TÜBİTAK 1512 Bireysel Aşamalı destek sürecinde hibe almaya hak kazandı.

TEB'E BEST BUSİNESS AWARDS'TAN 'EN İYİ ÜRÜN/HİZMET' ÖDÜLÜ
İki yıl önce başlattığı Türkiye'nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı ile girişimcilere özel bir iş geliştirme merkezi açarak parlak iş fikirlerinin ekonomiye kazandırılmasına imkân tanıyan TEB, projeleriyle de uluslararası platformlarda büyük ilgi topluyor. Son olarak TEB, başta TEB Girişim Evi olmak üzere Girişim Bankacılığı kapsamında yaptığı çalışmalarla, kamu ve özel sektörde kendi alanlarında en başarılı örnekleri ödüllendirmek amacıyla İngiliz Award Intelligence tarafından düzenlenen Best Business Awards'ta "En İyi Ürün/ Hizmet" kategorisinde ödüle layık görüldü. TEB Girişim Evi'nde altyapısal hizmetlerden, yatırımcı bulma, network sağlama ve yeni müşteri bulma gibi imkanlardan yararlanan girişimciler, iş fikirlerinin ticarileşmesine kadar geçen tüm süreçlerde ücretsiz olarak eğitim, danışmanlık ve mentorluk desteği alabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEB, girişimcileri iş hayatına hazırlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN