Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın rezervleri için tarih verdi

Giriş Tarihi: 27.12.2014 12:29
Rusya'nın rezervleri için tarih verdi

Maliye Bakanı Siluanov, bütçe revizyonu olmaması halinde 3 yılda rezervlerini tüketme tehlikesi ile karşılaşabileceklerini ifade etti.

Maliye Bakanı Anton Siluanov, resesyona girmeye hazırlanan Rusya'da hükümetin bütçenin yapısını değiştirmemesi halinde 3 yıl içinde rezervlerinin hepsinin tükenebileceğini söyledi.

Siluanov dün Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, varil başına 60 dolar seviyelerindeki petrolün nde 2015'te yüzde 4'e yakın bir daralma ve üretimin yüzde 3'ünün üstünde bir bütçe açığı anlamına geleceğini belirtti. Maliye Bakanlığı 2015 bütçesini değerlendirirken bu tahminlerle beraber rublenin dolar karşısında 51 seviyesinde olacağı varsayımı ile hareket edecek.

5'te 1 oranında azaldı

Siluanov ''Herhangi bir karar çıkmazsa, 2016-2017 rezervlerini tüketeceğiz. Bütçenin üçte birini teşkil eden savunma harcamaları gereğinden fazla. Altyapı ve eğitim gibi alanlarda da harcamaları yeniden düzenlemeliyiz'' diye konuştu.

Merkez bankası rezervlerini ve iki ülke varlık fonunu içeren Rusya'nın döviz rezervleri, Rusya MB'nin rubleyi korumak için attığı adımlarla bu yıl 19 Aralık itibariyle 5'te 1 oranında azaldı ve 398.9 milyon dolara geriledi.

Kaynak: Uzmanpara

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'nın rezervleri için tarih verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN