Altın fiyatları, ve borsa haftaya nasıl başladı?

Giriş Tarihi: 29.12.2014 09:54 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 12:22
Altın fiyatları, döviz kuru ve borsa haftaya nasıl başladı?

Altın fiyatları ne kadar oldu, döviz haftaya nasıl başladı. Tam altın kaç lira, çeyrek altın kapalıçarşı fiyatları ve daha fazlası için tıklayın.

Dolar ve euro haftaya nasıl başladı?

Serbest piyasada dolar 2,3200, euro 2,8250 liradan haftaya başladı.

İstanbul Kapalıçarşı'da 2,3170 liradan alınan dolar 2,3200 liradan, 2,8240 liradan alınan euro ise ise 2,8250 liradan satılıyor. Önceki kapanışta dolar 2,3210 liradan euro ise 2,8270 liradan satılmıştı.

DÖVİZ KURU

Borsa İstanbul cephesinde, Dolar/TL'nin baskın karakter olarak rol aldığı bir haftaya tanık olduk. Haftaya başlarken işsizlik oranı verisi takip edilmekle birlikte, Eylül ayı işsizlik oranı yüzde 10,2 olan beklentilerin üzerinde yüzde 10,5 olarak açıklandı. Söz konusu verinin açıklanmasının ardından piyasalarda görülen manzarada beklentilerin üzerinde açıklanan işsizlik oranını yanı sıra Rusya'da rublenin çöküşü diğer gelişmekte olan ülke para birimlerine paralel dikkate 2.4000 üzerinde tarihi zirvesini test etti.


ALTIN FİYATLARI

Altın geçmişten günümüze kaybettirmeyen yatırımlar arasında liderliğini koruyor. Ülkemizde de altın konusunda bir takım adımlar atıldı. Altının yastık altı saklanmasının önüne geçip en azından internet bankacılığında altın hesabında tutulması yönünde teşvikler ve adımlar atıldı. Altın her ne kadar kaybettirmeyen bir yatırım aracı olarak görülse de özellikle 2014 yılında tepe taklak oldu.
Dünya'da beklenmeyen hadiselerin yaşanması ve özellikle ülkemizdeki 17-25 Aralık gelişmeleri altının gidişatını çok kötü etkiledi. Altın birden değer kaybetti. Vatandaşlar altın yatırımı konusunda tereddüt yaşasalarda günün sonunda altın hep kazandırdı.

Yeni bir haftanın başlangıcında, yatırımcılar altından umutlu.Dünya piyasalarındaki dalgalanma 2014 yılının son haftasında altını nasıl etkiliyecek? Noel tatili sonrası özellikle Amerika ekonmosindeki düzelme rüzgarini arkasına alan altın yükselişe geçicek gibi gözüküyor.

YILIN SON HAFTASINA DİKKAT

2015 yılına günler kala, özellikle yatirimcilar altının sene sonuna doğru düşen fiyatinda artma bekleyip, yatirimcisini sevindirmesini bekliyorlar. Amerika ve Rus ekonomilerindeki dalgalanmanın sonucu ağır yara alan altın eski günlerine dönecke gibi görünüyor. Haberimizin devamında 29 Aralık 2014 Pazartesi kapalı çarşı güncel altın fiyatlarını görebilir, altın hakkında bilgi alabilirsiniz.

29 Aralık 2014 günü altın değer kaybetmeye devam ederken, tek kazandıran altın cinsi Cumhuriyet altını olurken, ekonomi uzmanları vatandaşı uyarıyor.Altına şu dönemde yatırım yapmak gerçekten riski. Haberimize güncel altın fiyatları ile son veriyoruz.

Altın Fiyatları

29.12.2014
Alış Satış Önceki S. Değişim Saat
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın fiyatları, döviz kuru ve borsa haftaya nasıl başladı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN