Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yılbaşı çekilişinde bir ilk

yılbaşı çekilişi yapıldı, sonuçlar açıklandı tam liste duyuruldu amorti kazanan numaralar tek tek belirlendi. Ancak hafızalara yine o hikaye kazındı.

Giriş Tarihi: 2.1.2015 14:02
Milli Piyango yılbaşı çekilişinde bir ilk
Milli Piyango büyük ikramiyesini almaya 'kapıyla' gitti - 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan saatlerde 4 kişi milyoner oldu. Yılbaşı Büyük ikramiyenin isabet ettiği biletler Ankara, Niğde ve 2 tanesinin ise Aydın'da satıldı. Piyango'nun "Özel çekiliş"i, son 10 yılbaşında çeyrek biletlerle 40 ayrı kişiyi zengin etti. Yılbaşı Özel Çekilişi'nin konuşulduğu bu günlerde büyük ikramiye ile ilgili öyle bir hikâye var ki, okuyanlara adeta 'Neler yaşanmış' dedirtiyor.

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi bu sene Ankara, Niğde ve Aydın'dan dört kişiyi ve ailelerini milyoner yaptı. Hâl böyle olunca, Milli Piyango'ya vatandaşın da ilgisi de had safhaya çıktı. Milli Piyango ile ilgili az bilinen ilginç bir hikâye ise bugünlerde tekrar gündeme geldi. İşte o hikâye...

MİLLİ PİYANGO SIRALI TAM LİSTE BİLET SORGULAMA - TIKLAYIN

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğün'ün paylaştığı bir olaya göre, 1963 yılındaki yılbaşı özel çekilişi için bilet alan bir vatandaş, bileti kaybolmaması için odasının kapısına yapıştırır.

Büyük ikramiyenin 2 milyon lira olarak belirlendiği bu çekilişte vatandaş, onda birlik bu biletine 10 lira ödemiştir. Vatandaş çekilişten sonra biletini kontrol ettiğinde büyük ikramiyeyi kazandığını görür ve sevinçten havalara uçar.

MİLLİ PİYANGO TALİHLİSİ DENİZLİ'DEN - TIKLAYIN

Payına düşen 200 bin lira o devirde büyük paradır. Piyangonun, biletin yırtılması halinde ödeme yapmayacağını bilen bu vatandaş, biletin yapıştırıldığı kapıyı özenle söktürür. Daha sonra da bir hamalın sırtına yükleyerek, Milli Piyango İdaresi Bahçekapı Şubesinin yolunu tutar.

Adının açıklanmasını istemeyen talihli, karlı kış gününde hamala taşıttığı kapılı bileti, ''Aman dikkat, destur, açılın'' diyerek zor bela Şubeye ulaştırdığında, kendisini karşılayan görevlilere ''İşte kapı, işte bilet'' der. Görevliler hayretlerini gizleyemez, o zamana kadar çok ikramiye ödemişlerdir ama ikramiyeli biletin kapıyla getirildiğine ilk kez tanık olurlar.

SONUÇLAR AÇIKLANDI, PAYLAŞIM REKORU KIRDI - TIKLAYIN

Görevliler, ikramiyenin ödenmesi için biletin incelenmesi ve arka yüzünün kontrol edilmesi gerektiğini söyler. Bunun için biletin yırtılmadan kapıdan sökülmesi gerekmektedir. Büyük ikramiyeyi kazanan yılbaşı bileti, talihlinin ''Aman dikkat edin, bilet yırtılırsa, paralar da gider'' uyarısının eşliğinde, sıcak suyla yumuşatılarak bir bir özenle kapıdan sökülür.

NİĞDE'DE BÜYÜK İKRAMİYE SEVİNCİ - TIKLAYIN

Bu sırada oldukça heyecanlı dakikalar geçiren vatandaş da bileti yırtılmadan kapıdan sökülmesiyle derin bir nefes alır. Biletin arkasının görevlilerce kontrol edilmesinin ardından talihliye ikramiyesi ödenir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Piyango yılbaşı çekilişinde bir ilk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN