Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyunu bozdu işleri bozuldu

17 Aralık sürecinde ABD Büyükelçiliği görevlisinin hükümet aleyhine lobi faaliyeti yaptığını açıklayan işadamı Değer'in başına gelmeyen kalmadı. Hakkında davalar açıldı, borçlar çıkarıldı

Giriş Tarihi: 4.1.2015
Oyunu bozdu işleri bozuldu
Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanlığı döneminde, ABD Büyükelçiliği'nden kendisine gelen yetkilinin 'hükümete karşı lobi oluşturuyoruz' teklifini ifşa eden işadamı Abdullah Değer'in başına gelmeyen kalmadı. Hakkında linç kampanyası başlatılan Değer'in hakkında davalar açılırken, ABD'yle yaptığı petrol ticareti sekteye uğradı. Şirketine 80 bin dolarlık borç çıkarıldı.

İşte paralel tuzağın hedefindekiler - TIKLAYIN

STK'LAR 17 ARALIK'TA SUSTU
"17 Aralık darbe girişimine ilişkin açıklamalarım nedeniyle bana ve şirketlerime yönelik linç kampanyası başlattılar" diyen Değer, o günlerde bu olaylara karşı tavır almayan sivil toplum örgütlerinin (STK) bugün gecikmiş destek açıklamaları yapmalarının ise inandırıcı olmadığını söyledi. 17 Aralık darbe sürecinde Türkiye'de özellikle STK'ların sınıfta kaldığını ifade eden Değer, şunları söyledi: "Bu süreçte ANGİAD Başkanı olarak benim dışımda kimse konuşmadı. Bugün büyük diye adlandırılan STK'lar faizden, gayrimenkulden rant elde eden lobilerdir. Rantlarının azalmaması için Anadolu'nun sesinin duyulmasına izin vermiyorlar. STK'lar süreçte kendilerini gizlediler. Oysa STK'ların bu süreçte çok açık bir şekilde taraf olmaları gerekirdi. Aradan bir yıl geçtikten sonra şimdi neredeyse tüm STK'lar süreçle ilgili konuşuyor, yorum yapıyor. Benim için 17 Aralık süreci, STK'lar açısından tam bir hayal kırıklığıdır."

'Paralel Yapı artık belini doğrultamaz' - TIKLAYIN

GELİŞMEMİZİ İSTEMİYORLAR

Türkiye'nin artık dış güçlerin oyunlarına boyun eğmeyecek kadar güçlü bir ülke olduğunu vurgulayan Değer, "Dünyada kriz varken, Türkiye'nin büyümesi rahatsızlık yaratıyor. Söz konusu kriz süreçlerinde, dış güçler Türkiye'ye karşı paralel yapı gibi örgütleri de kullanarak, çeşitli oyunlar oynadı. İç karışıklığa neden oldu. Faizler arttı. Olayların tek amacı Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesini durdurmak" diye konuştu. İşadamı tüm baskılara rağmen şirketinin 2015'te de yatırımlara devam edeceğini söyledi.

Ali Ağaoğlu'ndan, savcı Öz yorumu - TIKLAYIN

FETHULLAH GÜLEN AÇTIĞI DAVAYI KAYBETTİ
Abdulah Değer, Fethullah Gülen'in kendisi hakkında açtığı davayı da kazandı. Fethullah Gülen, SABAH'ta çıkan "Paralel Yapı eşkiya gibi para topladı" başlıklı röportajından sonra Değer ve gazete aleyhine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nda dava açmıştı. Mahkemenin kararında, Yargıtay ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararlarına ve basın özgürlüğüne dikkat çekilerek, "Haberdeki açıklamalar düşünce açıklama, eleştiri ve bilgi verme sınırları içinde kalmaktadır. Bu nedenle davacının atılı suçlarından dolayı Abdullah Değer hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir" denildi.

Büyük ihaneti tarihe not düşen manşetler - TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyunu bozdu işleri bozuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN