Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 ayda 100 bin tablet sattı

Giriş Tarihi: 6.1.2015
10 ayda 100 bin tablet sattı
Teknolojik ürünlere olan ilgi hipermarket kanadında da satışları uçurdu. 2014'te elektronik ürünler segmentine daha fazla yer ayıran ve kampanyaları artıran Kipa, ocak-eylül dönemindeki 10 ayda 100 bin adedin üzerinde tablet satışı gerçekleştirdi.

ELEK TRONİK PAYI ARTIYOR

Kipa Gıda Dışı Ürünler Ticari Direktörü Cem Demiröz, "Tabletin yanı sıra beyaz eşyada yüzde 45, mikrodalgada yüzde 90, klimada yüzde 150, veri depolama ürünlerinde yüzde 120 ve televizyonlarda yüzde 110 oranlarında adetsel bazda satış artışı gerçekleştirdik. Bu rakamlarla elektronik, Kipa içerisinde en hızlı büyüyen ikinci ürün grubu" dedi. Bu büyümeyi elektronik ürünlere daha fazla yer ayırmalarına ve kampanya oranını artırmaya bağlayan Demiröz, "Mağazalarda müşterilerin satış sonrası problemleriyle ilgilenecek ekipler kurduk. Tüketicilerin ürünleri aktif olarak deneyimleyebilecekleri teşhirler sağladık. Ürün gamımızı tüketicilerin beklentisini anlayarak bulundukları coğrafi bölgelere göre güncelledik" diye konuştu. Trakya Bölgesi'nde tüketicilerin daha çok akıllı telefona yöneldiğini, Ege'de ise tablete yoğun ilgi olduğunu açıklayan Demiröz, şunları söyledi: "Aralık ayında tablet satışlarımızın yüzde 40'ı Ege Bölgesi mağazalarımızda gerçekleşti. Bunun yanında ciddi indirimlere girdik. Birçok bankanın kredi kartına sunduğu taksit imkânıyla tüketicilerin ürünleri zorlanmadan almasını sağladık."

AKSESUVARDA ARTIŞ SAĞLADIK
Özellikle tablette bu yıl çok büyük bir büyüme yakladıklarını buna karşın tüketicinin tablete olan ilgisinin giderek hem tablet hem dizüstü bilgisayar olarak kullanılan ürünlere doğru kaymaya başladığını vurgulayan Demiröz, telefona olan ilginin kredi kartı taksit sınırlamasına rağmen devam ettiğini dile getirdi. Tüketicilerin ana ürünlerle beraber bu ürünlerin aksesuvarlarını da ciddi anlamda satın aldığını ifade eden Demiröz, "Aksesuvar satışlarımız yüzde 100 oranında arttı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 ayda 100 bin tablet sattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN