Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Japon otelci Okura Türkiye'ye geliyor

Türkiye'ye yatırım kararı alan ilk Japon turizm şirketi Okura oldu. Şirket kuran Okura'nın hedefinde ise ilk planda İstanbul ve Ankara'da 5 otel açmak var

Giriş Tarihi: 10.1.2015
Japon otelci Okura Türkiye'ye geliyor
Son dönemin en hızlı yabancı yatırımcısı Japonya'dan bir şirket daha Türkiye'ye geliyor. Otomotiv, teknoloji, demir-çelik, finans, ulaştırma derken her alanda yatırım kararı alan Japonlar bu kez turizm sektörüne giriyor. İlk kez bir Japon turizm şirketi Türkiye'ye yatırım kararı aldı. Japonların ünlü otelcilik zinciri Okura, Türkiye'ye gireceğini açıkladı.

ÖNCE ŞİRKET KURDU
Hotel Okura A.Ş. adlı bir de firma kuran Japon dev, 5 yıl içinde 5 otel açacak. Bu ay sonunda ilk otel için düğmeye basacak firma, 50 milyon yen yani yaklaşık 1 milyon TL sermayeyle kurduğu Türkiye'deki şirkette yüzde 44 hissedar olacak. Geri kalan hisse ise yerli bir oyuncu tarafından yönetilecek. Oteller, Okura veya alt markası Nikko Hotels ismiyle faaliyet gösterecek. Şirketin resmi sitesinden yapılan açıklamada, Türkiye ve Japonya arasında son dönemde yakın ekonomik ilişkilerin olduğu, Türk ekonomisinin büyümesinin öngörülmesi nedeniyle yatırım kararı alındığı belirtildi. Ortadoğu ve Doğu Avrupa ile Avrasya bölgesindeki ilk otelini Türkiye'de açmaya hazırlanan Japon şirket, Nikko ve JAL City markalarıyla da turizmde faaliyet gösteriyor.

SAMURAY AKINI BAŞLADI
Bank of Tokyo- Mitsubishi UFJ Türkiye'de banka kurarken, Acıbadem Hastaneleri'ne ortak olan Mitsui, Tempo Çağrı şirketinin ana hissedarı oldu. Gıdada Nissin Ülker'le; Nisshin Saifun ise Nuh'un Ankara Makarnası ile ortaklık kararı aldı. Tosyalı ve Toyo Kohan 500 milyon dolara çelik, Petlas ile Sumitomo ise 516 milyon dolarlık yatırımla lastik fabrikasının temelini attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Japon otelci Okura Türkiye'ye geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN