Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve MIT'den girişimcilikte bir ilk

ABD'nin en ünlü üniversitelerinden MIT ve , dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Online Girişimcilik MBA programı kuran iki kurum Türkçe ve İngilizce eğitim verecek

Giriş Tarihi: 12.1.2015
Turkcell ve MIT'den girişimcilikte bir ilk
Turkcell Dijital Akademi, dünyaca ünlü teknoloji üniversitelerinden Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile dünyada bir ilke imza attı. İki kuruluş, online eğitim alanında bir ilki gerçekleştirerek, dünyanın ilk 'Girişimcilik MBA' (Innovator's MBA) programını Türkçe ve İngilizce içerikle hazırladı. MIT'in Online Eğitim Platformu, Turkcell ile yaptığı bu anlaşma kapsamında online eğitim konusunda dünyada ilk kez bir şirketle işbirliği gerçekleştirmiş oldu.

ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM
Eğitimler kapsamında ücretsiz Girişimcilik-101 ve Girişimcilik-102 derslerini tamamlayıp testleri geçenlere MIT edX sertifikası verilecek. İşbirliğinin Boston'daki MIT kampüsünde yapılan lansman toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Ciliv, "Yeni dünyada başarıya giden yol teknoloji ve inovasyondan geçiyor. Teknolojiyi kullanarak fark yaratanlar, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bir adım öne geçme fırsatını yakalıyor. Turkcell olarak üstün network altyapımız üzerinde geliştirdiğimiz çözümlerle Türkiye'ye fayda sunmak için çok çalışıyoruz. Bu çözümlerin başında bizim için eğitim geliyor. En iyi çözüm ortakları ile işbirliği yaparak girişimcilik ve inovasyonun önünü açmayı ilke ediniyoruz" dedi.

70 MİLYONA AÇIK OLACAK
Ciliv, "Biz de tam bu yüzden MIT ile girişimciliğe odaklandık. Ülkemizden de yeni teknolojileri kullanarak başarıyı yakalayan şirketlerimizi global pazarlarda görebilmek istiyoruz. MIT ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğimizde ilk online MBA programımızın içeriğinde girişimciliğe odaklandık. Bu program 70 milyona açık ve ücretsiz olacak. Dünyanın başarılı girişimcileri neden bizden çıkmasın dedik ve ilk kez tüm dünyaya açılan bir online MBA programını Türkçe hazırladık" diye konuştu.

SERTİFİKA VERİLECEK
Girişimcilik MBA programına,Turkcell Dijital Akademi üzerinden ulaşılabilecek. Program kapsamındaki Girişimcilik-101 dersi 12 Ocak'ta başlıyor ve 12 hafta sürüyor. Dersin içeriğinde 57 eğitim videosu, başarı hikayeleri, test ve değerlendirme sınavları yer alıyor. Girişimcilik-101 dersiyle katılımcılara, hangi müşterilere ulaşacaklarını belirleme, müşteri ihtiyaçlarını anlama konusunda beceriler kazandırılması hedefleniyor. Girişimcilik-102 dersi de, yine 12 Ocak'ta başlıyor. 16 hafta açık kalacak olan programda 30 eğitim videosu bulunuyor. İçeriğinde ise girişimci adaylarına, "Müşteriniz için ne yapabilirsiniz" sorusunun cevapları veriliyor.

HAYRANLIKLA İZLİYORUZ
MIT Edx Dijital Öğrenme Platformu Direktörü Prof. Dr. Sanjay Sarma dünyada öğrenme şeklinin son yıllarda çok değiştiğini vurgulayarak; "Eğitimde en büyük değişikliği internetin hayatımıza girmesiyle yaşadık. Artık biliyoruz ki insan beyninin öğrenme süresi yalnızca 15 dakika. Biz de eğitimi online vermeye başladık. Online eğitimde son iki yıldır Turkcell'in gerçekleştirdiklerini hayranlıkla izliyoruz. Turkcell'in deneyimi ve içerik desteği, MIT olarak inovasyon, girişimcilik ve teknoloji ile ilgili iki tam ders programı üretiyoruz. MIT'de ilk kez Türkçe dersler oluşturuyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell ve MIT'den girişimcilikte bir ilk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN