Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçim yok başkanlar var

Siyasilere karşı demokrasi havarisi kesilen TÜSİAD, genel kuruldan bir gün önce başkanlarını belirledi. Seçim olmadan Başaran ve Özilhan'ın başkanlığı açıklandı

Giriş Tarihi: 21.1.2015
Seçim yok başkanlar var
TÜSİAD'da yarın yapılacak 'seçimli genel kurul!' öncesinde başkanlar belirlendi. Siyasilere her defasında demokrasi eleştirisi getirmeye çalışan TÜSİAD daha seçim olmadan Cansen Başaran- Symes'in başkanlığını ilan etti.

ALİ KOÇ LİSTEDE

Symes'in hazırladığı listede genç isimler dikkat çekiyor. Yönetim kurulunun asil aday listesinde; İsmail Hasan Akçakayalıoğlu, Metin Akman, Bahadır Balkır, Cansen Başaran- Symes, Memduh Boydak, Esin Güral Argat, Simone Kaslowski, Ali Yıldırım Koç, Murat Özyeğin, Mehmet Nurettin Pekarun, Agah Mehmet Tara ve Sedat Şükrü Ünlütürk yer alıyor. Yedek aday listesinde yer alan isimler ise Erol Bilecik, Dilek Yardım, Orhan Turan, Ali İhsan Yeşilova, Gönenç Gürkaynak, Halil Cem Karakaş, Batu Aksoy, Enis Güner, Levent Akgerman, Turhan Turhangil, Hüseyin Murat Akın ve Pelin Akın'dan oluştu. Erkut Yücaoğlu'nun yerine Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı görevini de Tuncay Özilhan yürütecek. Özilhan'ın listesinde Cem Duna, Aldo Kaslowski ve Pekin Baran yer almıyor. Özilhan, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ümit Nazlı Boyner, Ömer Aras, Ahmet Agah Uğur, Yavuz Canevi ve Zekeriya Yıldırım gibi isimler yer aldı. Geçen yıl yönetim kurulunda Güneydoğu Anadolu'dan giren tek isim olan Cizreli Tarkan Kadoğlu ise yeni yönetim kurulunda yer almadı. Bu, "TÜSİAD çözüm sürecini unuttu" yorumuna neden oldu. Kadoğlu ise Symes'in, kendisine görev teklif ettiğini ancak işlerinin yoğunlu nedeniyle affını talep ettiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçim yok başkanlar var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN