Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ı kendi üyesi bile muhatap almadı

'ın genel kurul toplantısı sönük geçti. Güler Sabancı Davos, Mustafa Koç ise bayii toplantısı nedeniyle katılmadı

Giriş Tarihi: 23.1.2015
TÜSİAD'ı kendi üyesi bile muhatap almadı
Bir dönem yaptığı açıklamalarla hükümetleri sarsan patronlar kulübü 'ın 45'inci Genel Kurulu sönük geçti. 597 üyeli TÜSİAD'ın Genel Kurulu'na 200 üye bile katılmadı. TÜSİAD'ın ağır toplarından sadece Rahmi Koç ve Bülent Eczacıbaşı'nın genel kurula gelmesi dikkat çekti. Güler Sabancı, Mustafa Koç, Ali Koç, Cem Boyner, Feyyaz Berker, Arzuhan Doğan Yalçındağ gibi birçok isim genel kurula katılmadı. TÜSİAD yönetimi 15 üyenin Davos'ta görevli olduğunu belirtti. Güler Sabancı ve Ali Koç'un Davos'ta olduğu, Mustafa Koç'un da Tofaş bayi toplantısı nedeniyle genel kurula katılmadığı öğrenildi. Seçimden önce TÜSİAD'ın akil üyeleri tarafından 'atanan' TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran- Symes ve ekibi için 'gizli oylama!' yapıldı. 174 üye atanmış başkana 'onay' verdi. Yeni başkan Symes, 'teşekkür' konuşmasında "Aklım Davos'ta kaldı" dedi. TÜSİAD'ın sönük geçen genel kuruluna borçla maaş ödemesi damga vurdu. 2014 yılı faaliyet raporları ve bütçesi görüşülürken patronların aidatlarını geciktirmesi nedeniyle derneğin bankalardan kredi çektiği ortaya çıktı. TÜSİAD yetkilileri bankalara olan borçların yüksek meblağlarda olmadığını söyledi. Genel Kurul'da yıllık aidat da 28 binden 30 bin TL'ye çıkarıldı.

Cumhuriyet çocuğu!

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla hükümetle derneğin arasında gerilime neden olan Haluk Dinçer, giderayak yeni bir tartışma zemini hazırladı. 'Cumhuriyet çocuğu!' Dinçer, Osmanlı'yı yerip Cumhuriyet'i övdü. YİK Başkanlığı'nı Tuncay Özilhan'a devreden Erkut Yücaoğlu ise anılarını anlattı.

Üçüncü kadın başkan
TÜSİAD'da bayrağı Haluk Dinçer'den devralan Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner'den sonra üçüncü kez seçilen kadın başkan oldu. Symes'in yönetiminde Sedat Şükrü Ünlütürk (Başkan Yardımcısı), Ali Y. Koç (Başkan Yardımcısı), Murat Özyeğin (Sayman Üye), İsmail Hasan Akçakayalıoğlu (Üye), Metin Akman (Üye), Bahadır Balkır (Üye), Memduh Boydak (Üye), Esin Güral Argat (Üye), Simone Kaslowski (Üye), Mehmet Nurettin Pekarun (Üye), Agah Mehmet Tara (Üye), Zafer A. Yavan (Üye - Genel Sekreter) bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD'ı kendi üyesi bile muhatap almadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN