Kullanılan elektriğin parası isteniyor

Diyarbakır'da yaşanan enerji gerginliği ile ilgili konuşan Bakan Yıldız, "DEDAŞ'ın bölgede 251 milyon lira alacağı var. Artı bir para istenmiyor, kullanılan elektriğin parası isteniyor" dedi

Giriş Tarihi: 24.1.2015
Kullanılan elektriğin parası isteniyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diyarbakır'da yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada DEDAŞ'ın dağıtım yaptığı bu bölgede 251 milyon lira alacağı bulunduğunu belirtti. "Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı'nı sorumlu davranmaya davet ediyorum" diyen Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: "Artı bir para istenmiyor, kullanılan elektriğin parası isteniyor. Bu Diyarbakır için de, Edirne için de, Antalya için de geçerli. O yüzden bunu yalnızca o yöreye has bir durum olarak göstermek de doğru değil. Sadece arıtma tesisinin 49 milyon TL borcu var. Siirt'in toplam fatura borcu 1.1 milyon, Batman'ın 22 milyon, Şırnak'ın 24 milyon, Mardin'in 46 milyon, Urfa'nın 68 milyon, Diyarbakır'ın 88 milyon. Şirket 'ödeyin' diyor, ödeyemiyorsanız taksit yapalım, vade uygulayalım, bir ödeme planı belirleyelim' diyor. 'Biz, hiçbir şekilde ödeme planı veremiyoruz' deniyor."

FATURADA GİZLİ ZAM YOK

Yıldız, elektrik faturalarında gizli zam yapıldığı iddialarıyla ilgili de "Ne açığı ne gizlisi böyle bir zam söz konusu olmaz, olamaz. Elektrik tarifeleri ulusal tarifeyle beraber götürülmektedir, tarifeler tektir, abone gruplarına göre her tarafta elektrik fiyatları sabittir. Bunla ilgili ne açık ya da gizli zam söz konusu değildir" yanıtını verdi. Faturaların aylık kesilmesi gerektiğini belirten Yıldız, "Bir kısım aksamaların olduğunu gördük ve kendilerine bu konudaki ikazlarımızı yaptık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kullanılan elektriğin parası isteniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN