Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Standart&Poor's 'nın nu indirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), 'nın "CCC" olan nu "CCC-" ye çekerken, görünümünü negatif olarak teyit etti.

Giriş Tarihi: 26.1.2015 11:17
Standart&Poor's Ukrayna'nın kredi notunu indirdi
S&P'in resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, hem Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) 2014 içerisinde 'ya yapacağı yardımların gecikmesinin hem de azalan döviz rezervlerinin, Ukrayna hükümetinin görevlerini yerine getirememe riskini artırdığı belirtildi.

Açıklamada, ek bir uluslararası finansal desteğin söz konusu olmadığı vurgulanarak, şartlar değişmediği takdirde birkaç ay içerisinde bu riskin kaçınılmaz olacağı anlatıldı.

Ukrayna'nın "CCC" olan nu "CCC-" ye çekildiği dile getirilen açıklamada, negatif görünümün Ukrayna'nın ek bir finansal destek olmadan görevelerini yerine getirememe riskini yansıttığı aktarıldı.

Açıklamada, IMF'nin yardımlarında başka bir gecikme olması durumunda, Ukrayna hükümetinin durumunun çok zor olacağı kaydedildi.

IMF'nin yardımlarıyla bile Ukrayna'nın sadece kısa bir süre idare edebileceği belirtilen açıklamada, ek bir finansal destek olmadığı takdirde, döviz kurundaki bozulmaların, resesyonun, mali dengedeki beklenenden fazla gerçekleşen çöküşün ülkenin finansal ihtiyaçlarını karşılamasında baskı oluşturacağı ifade edildi.

Açıklamada, Ukrayna'da cari açığın 2015 yılında azalmasının beklendiği ancak sermaye çıkışlarının devam edeceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Standart&Poor's Ukrayna'nın kredi notunu indirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN