Yatırımcı Türkiye'nin istikrarına güveniyor

Suudi Arabistanlı Abduljawad Holding'in Maslak 1453'ten aldığı kulelerden birini The Ascott Limited işletecek. Holdingin patronu Ehsaan Abduljawad, "Türkiye'ye güvenimiz tam" diye konuştu

Giriş Tarihi: 31.1.2015
Yatırımcı Türkiye'nin istikrarına güveniyor
Gayrimenkul sektöründe Türkiye'ye yabancı ilgisi artıyor. Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun en büyük projesi olan Maslak 1453'te iki kule satın alan Abduljawad Holding, kulelerden birinin işletmesi için 24 ülke ve 89 merkezde faaliyet gösteren 65 milyar dolar cirolu The Ascott Limited ile anlaştı.

İSTİKRARLI BÜYÜME ETKİLİ OLDU
Suudi Arabistanlı Abduljawad Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ehsaan Fareed Abduljawad, hem Gezi Parkı olayları hem de 17-25 Aralık sürecini yakından takip ettiklerini, bu olayların Türkiye'ye olan güvenlerini daha da artırdığını söyledi. Abduljawad, "12 yılda yakalanan istikrarlı büyüme bizi çok etkiledi" dedi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ise yabancı ortaklarının Türkiye ekonomisine ve istikrarına inançlarının tam olduğunu belirtti. Ağaoğlu, "17 Aralık darbe girişimine beni de dahil etmeye çalıştılar. O gece ve devam eden günlerde, 'artık bizimle kimse ortaklık yapmaz' diyordum. Fakat tam tersi oldu" diye konuştu. Abduljawad Holding'in Maslak 1453 projesinde 200 milyon dolarlık yatırım yaptığını hatırlatan Ağaoğlu, "Bu girişim yatırımcıların Türkiye'ye güveninin bir simgesi" dedi.

REZİDANSLAR İÇİN BÜYÜK PAZAR
The Ascott Limited CEO'su Tony Soh, Türkiye'nin yabancı yatırımcı için çekici bir pazar, rezidanslar için ise önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Ağaoğlu Şirketler Grubu iş ortaklarından Ali Demirhan da, Maslak 1453'ün dünyanın en büyük 3'üncü projesi olduğunu belirtti. Demirhan, "Proje İstanbul'a büyük bir marka değeri katacak. Yıllarca Arap sermayesinin ülkemize gelmesi için uğraştık. Sonunda bir noktaya geldik" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımcı Türkiye'nin istikrarına güveniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN