Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ten Rusya'ya kötü haber

'ten Rusya ekonomisine ilişkin açıklama Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Rusya'nın inansman teminatlarının görünümünü "durağan"dan, "negatif"e çevirdi

Giriş Tarihi: 5.2.2015 13:40 Güncelleme Tarihi: 5.2.2015 17:41
Moody'sten Rusya'ya kötü haber
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu , Rusya'nın yapılandırılmış finansman teminatlarının görünümünü "durağan"dan, "negatif"e çevirdi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, Rusya ekonomisindeki ekonomik büyüme görünümünün bozulması sebebiyle yapılandırılmış finansman teminatlarının görünümünün "durağandan", "negatife" güncellenmesine karar verildiği belirtildi.

Moody's ayrıca açıklamasında Rusya ekonomisinde 2015 yılında, yüzde 5,5 daralma, işsizliğin artması ve reel gelirlerde azalma beklendiğini ifade etti.

Açıklamada, Rusya'da işsizliğin bu yıl sonunda kasım ayındaki yüzde 5,2 seviyesinden yüzde 7'ye yükselmesinin beklediği belirtildi. Kredi derecelendirme şirketinin, Rusya'da reel gelir oranlarına ilişkin herhangi bir tahmin yürütülmediği dile getirilen açıklamada, Rus ekonomisindeki büyümenin düşmesi ile reel gelirlerde azalmanın beklendiği vurgulandı.

Moody's, 16 Ocak tarihinde Rusya'nın kredi notunu "Baa2"den "Baa3"e düşürdüğünü açıklamıştı.

Moody's'ten yapılan açıklamada, notun düşürülmesine en temel gerekçe olarak, petrol fiyatlarındaki ciddi düşüş ve döviz kuru şokunun, ülkenin halihazırdaki düşük büyümesini orta vadede daha da zayıflatacağı gösterilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moody'sten Rusya'ya kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN