Süzer Grubu New York'ta 165 yıllık bina aldı

Önceki gün intihar eden işadamı Hüseyin Süzer'in ağabeyi Mustafa Süzer, satın aldığı 165 yıllık binayı lüks rezidansa çevirecek

Giriş Tarihi: 5.2.2015
Süzer Grubu New York'ta 165 yıllık bina aldı
Önceki gün intihar eden işadamı Hüseyin Cahit Süzer'in ağabeyi Süzer Grubu'nun patronu Mustafa Süzer, New York'un en eski yapılarından birini satın aldı. Son iki ayda yurtdışındaki yatırımlarıyla dikkat çeken Süzer Grubu, New York'taki Madison Avenue'de bulunan 165 yıllık tarihi yapıya İsrailli emlak şirketi ASSR Capital'in işbirliğinde 18.5 milyon dolar verdi. 1 Şubat'ta satın alma işlemini gerçekleştiren Süzer ve ortaklarının hedefi binanın yerine 10 katlı ultra lüks bir rezidans yapmak. 1850'de inşa edilen Manhattan'daki bina, New York Başpiskoposluğu için yapılmıştı. Süzer Grubu'nun projedeki ortağı olan ASSR Capital'in hisseleri Tel Aviv Borsası'nda işlem görüyor. Firmanın ana ortaklarından Alex Sapir 205 milyon dolara Manhattan'daki Mondrian Soho Hotel'i satın almıştı. Geçen yılın son ayında rotasını yurtdışına kıran Kentbank'ın eski sahibi Süzer Grubu'nun, Miami'nin en lüks otellerinden olan Setai Hotel için 88 milyon doları gözden çıkardığı biliniyor. Setai Hotel, 2008 krizinde el konulan Lehman Brothers'a ait.

KARDEŞİ İNTİHAR ETTİ
25 Aralık'ta Turks and Caicos adalarına yönelen Süzer Grubu, Aman ve Dream otellerinin patronlarıyla milyar dolarlık bir proje için görüşmüştü. Hatırlanacağı gibi Süzer Grubu'nun patronu Mustafa Süzer'in kardeşi Hüseyin Cahit Süzer önceki gün intihar etmişti. Hüseyin Süzer'in kardeşine ait Süzer Grubu ile hiçbir ticari bağlantısı bulunmuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süzer Grubu New York'ta 165 yıllık bina aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN