Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimya devi Armacell Bursalı KOBİ'yi aldı

Dünyanın en büyük yalıtım köpü��ü üreticisi Armacell, Türkiye'ye OneFlex'i alarak girdi. Avrupalı şirketin hedefi ise OneFlex'in Bursa'daki tesisinden bölgeye ihracat yapmak

Giriş Tarihi: 7.2.2015
Kimya devi Armacell Bursalı KOBİ'yi aldı
Türkiye'de dev şirketlerle işbirliğine giden yabancı firmaların gözü Türk KOBİ'lerinde. Türkiye'ye gelme kararı alan Avrupalı kimya şirketi Armacell, ilk adımını ise satın almayla yaptı. Otomotivden telekomünikasyona kadar bir çok alanda kullanılan ekipman yalıtım piyasasına ilişkin esnek yalıtım köpüğü üreticisi Armacell, Bursa'da üretim yapan OneFlex'in tamamını devraldı. Yalıtım köpüğünde dünyanın en büyük firması olan Armacell, bu satın almayla Ortadoğu ve bölge ülkelerindeki varlığını da Türkiye üzerinden büyütecek.

İHRACAT TÜRKİYE'DEN
OneFlex'in kendileri için önemli bir adım olduğunu anlatan Armacell International'ın CEO'su Patrick Mathieu, "OneFlex, bölge genelinde çok iyi şekilde kurulmuş bulunan, çok profesyonel bir üretim platformu ve deneyimli yönetim ekibi olan bir dağıtım ağına sahip" dedi. Mathieu, "Bursa'daki tesisimizde ürettiğimiz esnek yalıtım malzemelerini daha ekonomik bir şekilde Ortadoğu, Afrika ve Güneydoğu Avrupa geneline satacağız" diye konuştu.

14 ÜLKEDE 21 FABRİKASI VAR
Geçen yılı 26 milyon liranın üzerinde ciroyla kapatan OneFlex, 5 bin metrekare kapalı alanda üretim yapıyor. 70'in üzerinde çalışanı bulunan şirket, yılda 3 bin 600 tondan fazla üretim gerçekleştiriyor. 2 bin 200'den fazla çalışanı bulunan Armacell ise geçen yıl 500 milyon euroya yakın satış gerçekleştirdi. 14 ülkede 21 tesisi bulunan firmanın sahibi ise İngiliz Charterhouse Capital Partners adlı özel bir fon. Bu fon da bankacılık devi HSBC çatısında hizmet veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimya devi Armacell Bursalı KOBİ'yi aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN