Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'deki Paraleller temizlenecek

Giriş Tarihi: 7.2.2015
TMSF'deki Paraleller temizlenecek
'nın devletin en kritik noktalarından temizlenmesi için hazırlanan yasa kapsamına düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile 'nin başkan ve üyeleri dışındaki görevliler de alındı. Meclis'te, İş Güvenliği Yasa Tasarısı'na eklenen bir hüküm ile Başbakanlık ve tüm kamu kurum kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin görevden alınmasının önündeki engeller kaldırılmıştı. Tasarının, kamudaki üst düzey bürokratların görevden alınmaları ya da görev sürelerinin sona ermesi halinde Başbakanlık Merkez Müşavirlik kadrosu oluşturulmasını da içeren maddesi önceki gün komisyonda yeniden ele alındı. Bu kapsama girecek yöneticilerin kapsamına düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile TMSF'nin başkan ve üyeleri dışındaki görevliler de alındı.

KANDİL'İN BANKASI MI VAR!
Gazeteci Nagehan Alçı, Paralel Yapı'yı devletin terör örgütü olarak tanımladığını hatırlatarak, "MGK, PKK ile paralel örgütü terör örgütü olarak tanımlıyor. Şimdi mesela Kandil'in bir bankası olabilir mi? Bir de o taraftan bakmak lazım" dedi.

ESKİ GENEL MÜDÜRDEN İTİRAF GİBİ AÇIKLAMA
Bank Asya'nın eski Genel Müdürü Ahmet Beyaz'dan itiraf gibi açıklama geldi. Beyaz, " evet zarar ediyordu ve sorunlu kredilerinde artış vardı ancak bu bankanın faaliyetlerini sürdüremeyeceği anlamına gelmiyordu" diyerek kendilerini savunmaya çalıştı. BDDK'nın gerekli evrakları tamamlaması için 1 ay ek süre vermesine rağmen Beyaz, yeterli zamanın verilmediğini öne sürdü.

'BDDK BU İŞLEMİ YAPMASAYDI SUÇTU'
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, BDDK'nın Bank Asya kararına ilişkin değerlendirmede bulundu. Bakan Canikli, "BDDK bu işlemi yapmasaydı suç işlemiş olurdu. Yapılan işlem doğrudur. 122 imtiyazlı ortakla ilgili bilgiler verilmemiş. Bankanın içinin boşaltılıp boşaltılmadığı önümüzdeki günlerde net bir şekilde ortaya çıkacak" dedi.

'BANKAYA EL KOYMA NOTU ETKİLEMEZ'
Uluslararası reyting kuruluşu Standard & Poor's, Bank Asya'ya el konulması ile ilgili bir değerlendirme yayımladı. Kuruluş, Bank Asya'ya el konulmasının notta ve görünümde bir değişiklik yaratmayacağını belirtti. S&P hem Türkiye'nin hem de bankacılık sektörünün bu el koymadan etkilenmeyeceğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TMSF'deki Paraleller temizlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN