Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babacan: "Büyüme için anahtar nokta, güven" dedi

Başbakan Yardımcısı , "Daha yüksek büyümeyi elde etmek için anahtar nokta artık güven olacak" dedi

Giriş Tarihi: 10.2.2015 10:59 Güncelleme Tarihi: 10.2.2015 10:59
Babacan: Büyüme için anahtar nokta, güven dedi
Başbakan yardımcısı , İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'nın açılışında konuştu.

2015 yılında dönem başkanlığını üstlenen Türkiye'nin ev sahipliğinde ilk G20 toplantısının başladığını anımsatan Babacan, bu yılki toplantılarda çok önemli işbirliklerinin gerçekleştirileceğini ifade etti.

Babacan, bu yıl 15-16 Kasım tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek zirveye kadar çok önemli toplantılar gerçekleştirileceğini aktararak, bu toplantılarda G20 ülkelerinin gelişimine odaklanacaklarını dile getirdi.

Bu yıl konsantre olmaya karar verdikleri 3 anahtar kelimenin; uygulama, yatırımlar ve kapsayıcılık olduğunu dile getiren Babacan, "Bu yıl küresel ekonominin hızlıca toparlanacağına inanıyoruz. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) ve Uluslararası Para Fonu (IMF), 2018 yılında küresel büyümenin 2 baz puan daha artacağı tahmininde bulundu. Bu hedefin ulaşılabilir olması çok önemli. Daha yüksek büyümeyi elde etmek için anahtar nokta artık güven olacak" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Babacan, yatırımların bu yıl da gündemlerinin çok önemli bir parçası olacağını belirterek, "Kamu altyapı projelerine daha fazla kaynak aktarılması üzerinde çalışacağımız diğer bir öncelik olacak" dedi.

Uygulamanın önemine de dikkati çeken Babacan, birçok ülkede problemlerin ve bunların nasıl çözüleceğinin bilindiğini ancak bunun için irade ve cesaretin gerekli olduğunun altını çizdi.

Kaynak:haber7

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babacan: "Büyüme için anahtar nokta, güven" dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN