Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursalı Marteks Como'da 'perde' dedi

Ev tekstilinde lüksün kalesi olarak bilinen Proposte Fuarı'nın "Avrupa dışından kimse katılamaz" kuralını Bursalı Marteks yıktı. Hilton ve Armani'nin perdecisi olan şirket Como'ya davet edilen ilk Türk oldu

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Bursalı Marteks Como'da 'perde' dedi
Lüks tüketimin Avrupalı baronları, Türk tekstilinin karşısında bir kuralı daha yıktı. Bursa'nın en eski perde üreticilerinden Marteks, bugüne kadar Hindistan dahil Avrupa dışından hiçbir markanın kabul edilmediği İtalya'nın Como kentinde yapılan Proposte Fuarı'na davet edildi. Marteks Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Cinoğlu, Proposte'ye katılmanın yıllardır bir hayal olduğunu belirterek, "Yaptığımız doğru yatırımlar ve lüks ev tekstili piyasasındaki başarımız bu daveti başvurumuz olmadan bize getirdi" dedi.

'EV TUTAR MÜŞTERİ ÇEKERDİK'
Daha önce Como'da Proposte Fuarı yapılırken içeri alınmadıkları için yakınlarda bir ev tutarak müşterileri buraya çekmeye çalıştıklarını anlatan eski Bursaspor Başkanı Cinoğlu, "Fuara lüks ev tekstili baronları katılırdı. Onları fuar dışında yakalar ürünlerimizi görmeleri için ikna ederdik. Çünkü fuara katılamazdık. Bu çabalar Armani, Romo, Sako gibi ünlülerin dikkatini çekti. Önce bizden perde aldılar, şimdi de fuara davet ediyorlar" diye konuştu. 28 Nisan'da yapılacak fuarda Anadolu sermayesini temsil edeceklerini belirten Cinoğlu, yılda 25 milyon dolarlık lüks perde sattıklarını söyledi. Türk sosyetesinin yerli marka almadığını belirten işadamı şöyle konuştu: "Ürünlerimiz Avrupalı editörler sayesinde Nişantaşı'ndaki lüks mağazalarda yer alıyor. İthal perde aldığını düşünen Türk sosyetesi Bursalı Marteks'le penceresini süslüyor."

HİLTONLAR'I YENİLİYOR

Marteks, beş yıl önce tasarım ekibini tamamen yenileyerek İtalya ve Fransa'nın ünlü şirketlerinden isimleri transfer etmiş. "Bu yatırımın meyvelerini toplamaya başladık" diyen Cinoğlu, şu anda Kaliforniya'daki Hilton otellerinin perde yenileme projesinde yer aldıklarının altını çizdi. Remzi Cinoğlu, nisanda İstanbul Bebek'te kendilerine ait bir mekânda show room açarak Avrupalı alıcıları ağırlayacaklarını da vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursalı Marteks Como'da 'perde' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN