Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'li dondurmacı Rita's AB'ye Türkiye'den giriyor

600 şubesi bulunan ABD'li dondurma devi Rita's Italian Ice Avrupa'daki ilk şubesini Türkiye'de açmaya karar verdi

Giriş Tarihi: 13.2.2015
ABD'li dondurmacı Rita's AB'ye Türkiye'den giriyor
Amerika Birleşik Devletleri'nin en çok tanınan dondurma markası Rita's Italian Ice, gözünü Avrupa pazarına dikti. Pensilvanya merkezli şirket Avrupa'ya ilk adımını ise Türkiye'den atma kararı aldı. Türkiye'de şube açmaya hazırlanan firma, aynı zamanda 'sıcak coğrafya' diye adlandırılan bölge ülkelerde de büyümeyi planlıyor. ABD'li şirketin hedefinde Suudi Arabistan, Mısır gibi Ortadoğu ve Kuzey Afika ülkeleri de yer alıyor.

TOPLAM ŞUBE SAYISI 600
30 yıllık geçmişi olan ABD'li dondurma üreticisinin kısa vadede Türkiye ve bölgede 46 mağaza açma planı var. İstanbul ile şubeleşmeye başlayacak olan firma ardından Ankara ve İzmir'e yayılacak. ABD'nin 27 eyaletinde bulunan Rita's Italian Ice'ın Çin, Kanada, Hindistan ve Filipinler'in yanı sıra Karayipler'de de mağazası bulunuyor. Toplam 600 olan mağazaların 560'ı ise ABD'nin çeşitli eyaletlerine yayılmış durumda.

KURUCUSU İTFAİYECİ
1984'te Bob Tumalo adlı ABD'li bir itfaiyeci tarafından kurulan Rita's Italian Ice'ın hisselerinin büyük kısmı 2005'te yatırım fonu McKnight Capital Partners adlı fona satıldı. 2011'de bir başka fon olan Falconhead tarafından desteklenen firma, bu satıştan bir yıl sonra ilk kez yurtdışına açıldı. Şirket, ilk uluslararası yatırımını ise Çin'in Shenzen kentinde açtığı şubeyle yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li dondurmacı Rita's AB'ye Türkiye'den giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN