Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaman Gazetesi Ekonomi Müdürü'nü kendi gazetesi tekzip etti

Zaman Gazetesi Ekonomi Müdürü Turhan Bozkurt, Bank Asya'da evrakları eksik olan imtiyazlı ortakların ikisi dışında evraklarını teslim ettiklerini iddia ederek, "Konukoğlu ve Torun'un maksadı ne?" diye sormuştu ama durumun böyle olmadığını yine kendi gazetesi birinci sayfasından duyurdu.

Giriş Tarihi: 15.2.2015 11:34
Zaman Gazetesi Ekonomi Müdürü'nü kendi gazetesi tekzip etti
Zaman gazetesi 12 Şubat nüshasında gazetenin ekonomi müdürü Turhan Bozkurt'un imzasıyla yayınlanan haberde Bank Asya'nın yönetiminin TMSF'ye devrine sebep olan "imtiyazlı ortakların evrak eksikliği" meselesini bütün ortakların eksik evrakları teslim ederek çözdüğünü ama sadece Abdülkadir Konukoğlu ve Mehmet Torun'un eksik evrakları teslim etmeyerek "mağduriyetin devamına" sebep oldukları iddiasıyla bu iki isme yargısız infaz yapmıştı. İddialara muhatap olan iş adamı Konukoğlu ise "Para yatırmam ima edildi, yatırmadığım için hedef yapıldım. Bank Asya'dan kurtulmaya çalışıyorum ama peşimi bırakmıyorlar. Allah onları bildiği gibi yapsın" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

BİRİNCİ SAYFADAN TEKZİP

Bu haberin yayınlanmasından bir gün sonra ise bizzat ZAMAN gazetesi, ekonomi müdürünün bu iddialarını birinci sayfasından tekzip etti. "Belgelerin yüzde 70'i teslim edildi, yönetimi geri verin" başlıklı haberde Bank Asya'nın imtiyazlı ortaklarını temsil eden avukat Süleyman Taştaş'ın BDDK'ya başvurarak, "Ortakların yüzde 75'ine ait evraklar teslim edildi" ifadelerine yer verildi.

Bu ifadeler gazetenin Ekonomi Müdürü Turhan Bozkurt'un haberini kökten tekzip anlamına geliyordu. (Star Gazete)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman Gazetesi Ekonomi Müdürü'nü kendi gazetesi tekzip etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN