Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'2015 KOBİ'ler için parlak bir yıl olacak'

KOBİ'lere yönelik hizmetlerinin her geçen yıl arttığını ifade eden VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Lütfü Çelebi, "2015'in KOBİ bankacılığı açısından parlak bir yıl olacağına inanıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 17.2.2015
'2015 KOBİ'ler için parlak bir yıl olacak'
2014 yılında KOBİ'lerin gerek işletme sermayesi gerekse yatırım finansmanı ihtiyaçlarında yanlarında olmayı sürdürdüklerini ifade eden VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Lütfü Çelebi, "Ayrıca KOBİ'lerimizin verimlilik ve bilgi toplumuna uyum odaklı dönüşüm ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi ürün ve hizmetleri devreye aldık" dedi. Enerji verimliliği alanında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (AİKB) ve Avrupa Yatırım Bankası (AYB) ile Dünya Bankası'ndan temin edilen fonlara da değinen Çelebi şunları kaydetti: "Fonları "TurSEFF" ve "Dünya Bankası KOBİ Enerji Verimliliği" kredi programları çerçevesinde uygun maliyet ve vadeler ile KOBİ'lerimizin hizmetine sunduk. Bunun yanı sıra önümüzdeki dönemde ticari hayatın bir zorunluluğu olacak e-fatura uygulamasını hayata geçirdik. İhracatçı KOBİ'lerimizi de bu dönemde unutmadık. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile yaptığımız protokol kapsamında, ihracatın finansmanı için bütün kaynaklarımızı seferber ettik. İhracatçılarımıza bir yandan uygun maliyetli kredi kullanma, diğer yandan dış ticaret işlemlerini hiçbir koşula bağlı olmaksızın oldukça cüzi ücretlerle gerçekleştirme fırsatı sunduk"

KATMA DEĞERİ YÜKSEK

2015 yılında da KOBİ'lerin yanında olacaklarını vurgulayan Çelebi sözlerini şöyle sürdürdü: "2015'in KOBİ bankacılığı açısından daha parlak bir yıl olacağına inanıyoruz. KOBİ'lerimizin bankacılık ürün ve hizmetlerine ulaşımının artacağını, aynı zamanda sektörün de KOBİ'lere yönelik ürün çeşitliliğini artıracağını öngörüyoruz. Türk bankacılık sektörü açısından KOBİ bankacılığı alanında 2015 yılında da en önemli rekabet alanı, KOBİ'lerin işletme sermayesi ve yatırım finansmanı ihtiyaçlarını karşılamak olacaktır. Ancak özellikle katma değeri yüksek ürünler üretilmesi ve bu ürünlerin ihracatımız içindeki payının artırılması odaklı politikalar, hızla gelişen iletişim teknolojileri, uluslararası rekabet kaynaklı verimlilik endişeleri ve artan enerji ihtiyacı ile birlikte yükselen enerji maliyetleri, KOBİ'lerin dönüşüm ihtiyaçlarını daha da belirgin hale getirecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'2015 KOBİ'ler için parlak bir yıl olacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN