Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milyonlarca kliye 13. gelecek

'klilere ikramiye verilsin' si, gündemde yerini koruyor. Emekliler, yetkililere, 'Zam sistemi değişmiyorsa bizlere ikramiyeyle destek verin. Bu bizim 13'üncü ımız olur' diye seslendi. Peki ikramiye gelecek mi? İşte detaylar...

Giriş Tarihi: 17.2.2015 10:16
Milyonlarca emekliye 13. maaş gelecek
Takvim gazetesinin aylar öncesinde günd getirdiği 'ikramiye' si konuşulmaya devam ediyor. Emekliler, "Eğer zam sistemi değişmiyorsa, bizlere ikramiyeyle destek verilsin" derken, çeşitli formüller de gündeme geliyor. Yaklaşık 10.5 milyon emeklinin gündeminin ilk sırasında zam bulunuyor. Emekliler, larda iyileştirme olması için yüzdeli zam değil, seyyanen zam istiyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, zamları enflasyona endeksli olduğu için maaşlarında ayarlama yapılamadığını belirtirken, memur emeklileri gibi toplu sözleşme talep ediyor.

FORMÜLL ER MASADA

Zam sisteminin değişmesini bekleyen emekliler, "Bu sayede tüm emekliler arasında bireşitlik olacak ve aradaki maaş uçurumları da sona erecek. Böylece SSK ve Bağ-Kur emeklileri de ne kadar zam alacaklarını önceden bilecek" dediler. Emekliler bu konunun çözülebilmesi durumunda ise ikramiye ödenmesi yoluna gidilmesini istiyor. Böylece ek bir gelire kavuşacaklarını belirten emekliler, "Bu bizim için 13'üncü maaşımız olur" diyor. Emeklilere ikramiye için çeşitli formüller de gündeme geliyor. Tüm emeklilere her yıl 1 maaş ikramiye verilebileceği konuşuluyor. Ödeme zamanı için de farklı formüller gündemde. Emeklilerin maaş zamlarının yapıldığı Ocak ve Temmuz'da ikramiyenin yatırılabileceği ifade edilirken, "Bayramlardan önce de ödenebilir" önerisi de yapılıyor.

PROMOSYON ÇÖZEBİLİR

Emekliler bankalarla yapılacak anlaşma sonunda ortaya çıkacak promosyon ödemelerinin emekliler için bir ek gelir haline geleceğini belirterek, "10.5 milyon emekli bu şekilde nefes alacak. Bu işten hem emekliler hem de bankalar kazanacak. Promosyon veren banka emeklilerin maaşını ödeyecek" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyonlarca emekliye 13. maaş gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN