TC kimlik numarası ile borcu sorgulama

Giriş Tarihi: 17.2.2015 10:34 Güncelleme Tarihi: 17.2.2015 10:38
TC kimlik numarası ile SGK prim borcu sorgulama

hizmet dökümünüzü ve borcunuzu bu haberde size vereceğimiz link yardımıyla öğrenebilirsiniz. SGK ve SGK 4A ve 4B hizmet dökümü ve SGK prim borcu öğrenme hizmetleri bu haberde.

TC Kimlik numaranız ile Hizmet dökümü öğrenmek için aşağıda verdiğimiz linklere tıklayınız. Bu sayede SGK bilgileriniz ile ilgili merak ettiğiniz her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

TC kimlik numaranız ile SGK borcu sorgulaması yapmanı mümkün. SGK sorgulamalarınız için TC kimlik numaranızı sisteme girmiş yaparak kolayca sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulamak için bir tık yeterli.

SSK -SGK SORGULAMASI YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

SGK yani Sosyal Sigortalar Kurumu SGK 4A kapsamında kurallara bağlı olan ve bu kapsam içerisinde değerlendirilmekte olan bir sigorta kurumudur.

Sosyal Sigortalar Kurumu geçmişte kendi başına hizmet vermekte olan bir kurum iken 2008 yılı ile beraber SGK kapsamı altına alınmıştır. Bu şekilde artık Türkiye'de yalnızca bir sigorta kurumu ve bu sigorta kurumunun altında diğer kurumlarda incelenmiştir. Yani Sandığı, BAĞ-KUR ve SGK 4A, 4B ve 4C birimleri olarak bu kurumun çatısı altında hizmet vermeye başlamışlardır.

SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu tek bir kurum olarak kaldığından dolayı SGK gibi tüm birimleri için tek bir yasa ortaya çıkmıştır. Bizlerde bu yazımızda sizlere bu kurum altında gerçekleştirebileceğiniz işlemleri yani uygulamaları vereceğiz.

SGK prim borcu sorgulama işlemleri ile ilgili detaylı anlatım haberimizde. Ne zaman emekli olurum sorusu iş hayatına atılır atılmaz insanların akıllarında oluşan bir soru. Ne zaman emekli olacağınıza dair sorgulamayı haberimizin devamında yapabilirsiniz.

SGK UYGULAMALARI

SGK Sorgulama

Günümüzde internet üzerinden birçok işlemi gayet rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmemiz mümkün. Bu işlemlerden biri de SGK sorgulama işlemi, artık bu işlemi de internet üzerinden yapabilirsiniz. Peki SGK sorgulama sizlere ne gibi bir kazanım sağlayacak yani ne işe yarayacak diye soracak olursanız şimdi aşağıda maddeler olarak sizler ile paylaştıklarımızı okuyunuz. SGK sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız bu yazının başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.

Çalıştığınız işyerine ait işyeri numarasını,

Geçmişte; hangi dönemlerde ya da aylarda çalıştığınızı,

Belge kodunuzu,

İşe giriş ve işten ayrılış zamanınızı,

Hangi aylarda, ne kadar prim gün sayınız yatırıldığını,

Aylık kazancınızı,

Yıllık toplamlarınızı,

Genel toplamınızı,

Kısacası SGK ile ilgili size ait ve merak ettiğiniz genel hizmet bilgilerinizin tamamını bu sayede öğrenebilirsiniz. Bu kısımda belge türü olarak verilmiş olan karakterlerin anlamları mevcuttur. "A" asıl, "İ" iptal edilen, "E" ek belgesi "T" teftiş raporu anlamına gelmektedir.

Belge türünüzü incelerken bu ayrıma dikkat etmeye özen gösteriniz. Hizmet döküm bilgilerinizde farklı bir ad soyad bilginizin yer alıyor olaması halinde bu sorunu ortadan kaldırmak adına gerekenler yapılması için Sosyal İl / Sigorta Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. Tarım sigortası hizmetleri ile askerlik borçlanmasına ait hizmetleriniz mevcut ise bu hizmetleri görüntülemek isterseniz bu hizmetler yalnızca sisteme aktarıldıkça görünmektedir.

Kurum uygulamaları gereği yapılacak olan işlemler haricinde sayfanın herhangi bir resmiyeti bulunmamaktadır. Yani bu belge yalnızca siz değerli çalışanları yapılan hizmetlerden haberdar etmek ve sizlere bilgi vermek amacıyla oluşturulmuş bir belgedir.

SGK Hizmet Dökümü

Her çalışan vatandaş gibi sizlerde bazen hangi kurumda ne kadar hizmet verdiğinize dair şüpheye düşüp bu sorgulamayı yaparak emin olmak isteyebilirsiniz. SGK hizmet dökümü işleminizi yapabilmek için devlet dairelerinde uzun ve yorucu sıralar beklemenize gerek yok. İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Görüntülemiş olduğunuz bu hizmet dökümünde yer alan bilgilerini tarihlere göre inceleyebilirsiniz. Ayrıca hesaplama motorları sayesinden SGK çatısı altında emekli olmak için gerekli bilgilendirmeleri yapan hesaplamaları da kolaylıkla kullanabilirsiniz.

SGK Prim Sorgulama

SGK prim sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız sitemizde bulunan sizlerin bu gibi işlemlerinizi kolayca yapabilmeniz için yazılmış olan yazılarımıza göz gezdirmeniz yeterli olacaktır. Peki SGK prim sorgulama işlemi yapmadan önce bu işlem nedir ne işe yarar diye soracak olursanız sizlere bunu da açıklayalım. SGK prim sorgulama SGK hizmet dökümü bilgileriniz içerisinde yer alan ve size ait toplam gün sayısını kapsayan bir sistemdir. Bu sorgulamayı yaptığınız takdirde emekli olabilmeniz için doldurmanız gereken gün sayınızı, hangi tarihlerde ne kadar süre hizmet verdiğinizi ve toplam gün sayınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

SGK Gün Dökümü

SGK gün dökümü sizlere işe başlama tarihinizi, işten ayrılma tarihinizi ve ne kadar süre hangi işinizde hizmet vermiş olduğunuzu bildiren bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde kaç gün çalıştığınızı, emeklili olabilmeniz için kaç gün daha çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz ve tabiki bu bilgileri kullanarak emekli olacağınız tarihi, alacağınız maaşı ve bunun gibi birçok işlemi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Maaş Hesaplama

SGK maaş hesaplama uygulaması sayesinde oturduğunuz yerden kendi maaşınızı kendiniz hesaplamanız artık mümkün durumdadır. Sizlerde maaşınızı hesaplamak istiyor olabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için sitemizde yer alan sizler için hazırlanmış olan yönlendirmeleri sırasıyla ve doğru bir şekilde takip etmeniz durumunda maaş hesaplama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. SGK maaş hesaplama uygulaması sayesinde tahmini olarak ne kadar emekli maaşı alacağınızı da belirleyebilirsiniz ve emekli maaşınızı almaya başladığınız andan itibaren beklemediğiniz bir miktarla karşılaşma gibi bir sorununuz ortadan kalkmış olur. SGK maaş hesaplama uygulamasının asıl amacı siz değerli çalışanları maddi konularda aydınlatmak olduğu gibi herhangi resmi bir evrak niteliği taşımamaktadır, bu bilgiyi unutmamanızı tavsiye ederiz.

SGK Maaş Sorgulama

SGK maaş sorgulama işlemi sayesinde emekli maaşınız hakkında bilgi edinmeniz mümkündür yani siz değerli emekli vatandaşların ne kadar miktarda emekli aylığı alacakları bu uygulama sayesinde internet üzerinden rahatlıkla öğrenilebiliyor. Bu işlemi yapmak için sitemizde sizlerle paylaşmış olduğumuz yönlendirmeleri sırasıyla takip etmeniz yeterli olacaktır.

SGK No Sorgulama

SGK no nedir diye soracak olursanız, SGK numaranız sizler için gerekli SGK işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlamak amacıyla verilmiş olan bir şifredir diyebiliriz. Bu numarayı kullanarak öğrenmek istediğiniz tüm SGK işlem ve bilgilerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. SGK no sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için sitemizde yer alan adımları sırasıyla ve doğru bir şekilde uygulamanız sizler için yeterli olacaktır.

SGK İşe Giriş Sorgulama

SGK işe giriş sorgulama sistemi sayesinde siz değerli çalışan vatandaşlarımızın SGK çatısı altında ne kadar süredir hizmet vermekte olduğunuzu ve işe girmiş olduğunuz tarihi öğrenmeniz için oluşturulmuş bir uygulamadır. Bu uygulamayı neden kullanmalıyım ya da bir başka deyişle SGK işe giriş tarihimi öğrenmem ne işime yarayacak diye merak ediyor olabilirsiniz. İşe giriş tarihi sorgulama işleminizi emeklilik tarihiniz ve maaşınızı hesaplama gibi işlemleri gerçekleştirmeniz için bilmeniz gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken nokta ise değişen yasalarla beraber, farklı kurallara tabi tutulduğundan dolayı işe girdiğiniz tarihte hangi kurallara göre emekli olabileceğiniz gibi farklılık göstermektedir.

SGK Randevu Alma

SGK randevu alma sistemi sayesinde artık özellikle yaşlı olan vatandaşlar hastanelerde uzun ve yorucu kuyruklar beklemek sorunda değiller. Özellikle merkez dışından gelen hastalar için büyük bir kolaylık sağlayan randevu alma sistemi sayesinde hiçbir hasta mağdur olmamaktadır. Ayrıca randevu alma uygulaması sayesinde muayene olmak istediğiniz saati ve doktoru da seçme gibi önemli bir şansınız da mevcut. Randevu alma işleminizi ister internet üzerinden ister telefon ile gerçekleştirebilirsiniz. Alo 182′yi arayarak telefonla randevu alabileceğiniz gibi internet üzerinden www.mhrs.gov.tr adresinden de randevu alabilirsiniz.

SGK Borç Sorgulama

SGK borç sorgulama SGK çatısı altında işyeri sahiplerinin kuruma dair ne kadar borçlu olduklarını öğrenmeleri için oluşturuluş bir bilgilendirme uygulamasıdır. Bu işlemi uyg.sgk.gov.tr bağlantı adresi ile gerçekleştirebileceğiniz gibi bu sorgulama sonucunda, online olarak SGK borcunuzu ödeme gibi bir seçeneğiniz de var.

SGK Sicil No

Sürekli olarak SGK sicil numaranızı aklınızda tutmak zor olabilir ya da kaybetmeniz gibi bir durum söz konusu olduğunda SGK sicil no öğrenme işlemi artık internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde öğreniliyor. SGK sicil no ile sayesinden SGK kurumu altında yapmanız gereken bazı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sitemizde bu işlemi nasıl yapacağınız detaylı bir şekilde anlattık.

SGK Emeklilik Hesaplama

Her çalışan vatandaş gibi sizlerde emekliliğinize ne kadar süre kaldığı merak ediyor ve bunu öğrenmek istiyor olabilirsiniz. SGK emeklilik hesaplama işlemi sayesinde emekliliğinize kalan süreyi internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu bilgilerin dışında emekli olabileceğiniz tarihi net olarak öğrenebildiğiniz gibi emekliliğiniz için gereken prim gün sayınızı da net olarak öğrenebilirsiniz. Bu işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz için yapmanız gereken sitemizde sizler için hazırlanmış olan yönlendirmeleri doğru bir şekilde uygulamanızdır.

SGK Ne Zaman Emekli Olurum ?

SGK çatısı altında emekli olma hayali kuran ve bunu bekleyen siz değerli vatandaşlarımız için oluşturulan bu sistem sayesinde emekli olma tarihinizi sorgulama için oluşturulmuş olan bir uygulamadır. Emekli olmayı bekleyen birçok vatandaşımız ne zaman emekli olacaklarını merak etmektedir ve bunun bekleyen her vatandaşın devlet dairelerine gittiğini düşünürsek yaklaşık 5 milyon vatandaşın işlemlerini gerçekleştirmesi maalesef çok uzun bir zaman alacaktır. Ancak bu başlığa tıklayarak ve sizin için hazırlanmış yönlendirmeleri uygulayarak bu sorgulamayı çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Prim Ödeme

SGK prim ödeme konusu çalışan vatandaşlarımın yanısıra işveren olarak hizmet vermekte olan vatandaşlarımızı ilgilendiren bir husustur. Neden diye soracak olursanız prim ödeme işlemi çalışan vatandaşların primlerinin yani gün sayılarının ödenmesi ile alakalı bir konudur. Bu konu altında işlem yapmak isteyen işveren vatandaşlarımız ve kurumlar için başlığa tıklamanız sonucu açılacak olan sayfada verilen yönlendirmeleri uygulamanız yeterli olacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TC kimlik numarası ile SGK prim borcu sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN