Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yanıldım çıkamıyorum

Giriş Tarihi: 18.2.2015
Yanıldım çıkamıyorum

Paralel Yapı'nın finansörü Bank Asya'da yüzde 2.5 hissesi olan Sanko Holding Onursal Başkanı Konukoğlu, "Satmak için defalarca genel müdürü aradım, kim isterse hissemi veririm" dedi

Paralel Yapı'nın finansörü olan, ortaklık yapısındaki belirsizlikler nedeniyle TMSF'nin el koyduğu Bank Asya'da yüzde 2.5 hissesi olan Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu veryansın etti. SABAH'a konuşan Konukoğlu, "2.5 yıldır hissemi satmak istiyorum. Defalarca yönetim kurulunu ve genel müdürü aradım. Her defasında 'alıcı yok' dediler. 5 ay önce birisiyle anlaştım, satacaktım ama almaktan vazgeçti. Benim yerimde siz olun, 'satın' diyorum, 'alan yok' diyor. Ne yapayım?" dedi.

KİM İSTERSE VERİRİM
"Ne genel kurullarına gidiyorum, ne bu bankayla çalışıyorum, ne sermaye artırımlarına katılıyorum" açıklamasında bulunan Konukoğlu, şöyle konuştu: "Alan olsa satıp çıkmak istiyorum. Hisseyi Hazine isterse tamamen onlara veririm. Kim isterse veririm. Benim hisselerimin değeri 2 okul parası ancak eder. 'O paraya 2 okul yaptırdım' der geçer giderim. O hissedeki haklarımı zaten kullanmıyorum. Gitmiyorum, gelmiyorum, yönetim kurulunu seçmiyorum." Bankacılık sektörüne girmeyi başından beri istemediğini öne süren Konukoğlu, "Burası daha önce finans şirketiydi, daha sonra bankaya dönüştü. O dönemde de itiraz etmiştim. Sonradan çıkmak istedik olmadı" diye konuştu.

BİZE SALDIRIYORLAR

Bankaya para yatırmadıklarını, hiçbir şirketinin onlarla çalışmadığını söyleyen Konukoğlu, "İstiyorlar ki 'bizimle çalışsın'. O yüzden bize saldırıyorlar. Bizim ne cemaatle ne de onlarla ilişkimiz yok. Devletin dışındaki hiçbir kuruluşta yokuz. Bir tek odalar birliğine üyeyiz. Ben yoluma bakarım. Sanayiciyiz, politikayla uğraşmayız" dedi.

RIZANUR BEY'LE YOLUMU AYIRDIM
Gaziantep Üniversitesi'ndeki rektörlük seçimleri sırasında cemaatin bir aday çıkardığını, kendisinin onu desteklemediğini anlatan Konukoğlu, "Kim Gaziantep'e faydalı olacaksa ondan yana olacağımı söyledim. 2.5 yıl önceydi. Daha sonra 17-25 Aralık süreci oldu. Cemaatle ilişkim olmadı. Belki birkaç talebe okutmuşuzdur. Kurban Bayramı dönemlerinde de para vermişimdir. Ama yanılmışız" diye konuştu. TUSKON Başkanı Rızanur Meral'in kendi şirketlerinde çalıştığını hatırlatan Konukoğlu, "Kendisi dürüst ve çalışkandı. Ama genel kuruldan sonra yollarımızı ayırdım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanıldım çıkamıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN