Aktörlük ‘tehlikeli iş’ grubuna alındı

Tebliğ değişikliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Giriş Tarihi: 20.2.2015 07:25
Aktörlük ‘tehlikeli iş’ grubuna alındı
İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği'nde değişiklik yapılarak, bağımsız aktör, aktris ve dublörlerin faaliyetleri az tehlikeli grubundan tehlikeli işyerleri grubuna alındı.

Tebliğ değişikliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğ uyarınca, belgesel yapımcılığı dahil sinema filmi, video ve televizyon programları yapım faaliyetleri de az tehlikeli gruptan çıkarılarak tehlikeli işyerleri grubuna sokuldu.

SÜT İŞİ TEHLİKELİ

Kara taşımacılığına yönelik emanet büroları işletmeciliği tehlikeli iş grubundan az tehlikeli gruba alınırken; süttozu, peynir özü, süt şekeri ve peynir altı suyu imalatı ile süt temelli hafif içeceklerin imalatı az tehlikeli gruptan tehlikeli gruba alındı.

Az tehlikeli ve tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri arasında iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi ve yardımcı sağlık personeli çalıştırma ya da bunlardan hizmet alma konusunda farklı yükümlülükler uygulanıyor.

İşçi sayısı 10'dan az olan az tehlikeli işyerlerinin patronları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın belirlediği eğitim programını aldıkları takdirde adeta kendi işyerlerinin doktoru ve iş güvenliği uzmanı oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aktörlük ‘tehlikeli iş’ grubuna alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN