Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnternet ucuzlayacak mı?

Giriş Tarihi: 22.2.2015 17:40
İnternet ucuzlayacak mı?

Binlerce akıllı telefon sahibini, internet hizmet ücreti mağdur etti.

GSM operatörlerinin tarife aşıldığındaki fahiş internet ücretleri vatandaşı mağdur etti. Akıllı telefon sahiplerini isyan ettiren faturalara, Ulaştırma Bakanlığı el koydu. Bakan Elvan, düzenleme yapacaklarını açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, akıllı telefon kullanıcılarının karşılaştıkları istek dışı internet hizmeti ücretlendirmelerinin önüne geçecek düzenleme üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Elvan, yazılı açıklamasında, mobil telefon kullanıcıları tarafından internet hizmetiyle ilgili olarak istek dışı ücretlendirilmelerle karşılaşıldığına ilişkin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) şikayetlerin iletildiğini kaydetti. Elvan, yapılacak düzenleme ile aboneden habersiz internet hizmeti ücretlendirmesi sonucu oluşabilecektüketici mağduriyetinin engellenmesinin amaçlandığını belirtti.

DÜZENLEME GELİYOR

Elvan, "Ayrıca hattın açılmasını müteakip hatların internete nasıl kapatılabileceğihususunda abonelerin SMS yoluyla bilgilendirilmesi de hedefleniyor. İnternet hizmetlerinin online işlemler, müşteri hizmetleri, bayiler aracılığıyla ve SMS ile kapatılıp açılabilmesi hususunda da düzenleme gelecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternet ucuzlayacak mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN