Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK hizmet dökümü ile SSK prim günlerinizi hesaplayın

Online uygulamaların belkide en önemlisi SGK hizmet dökümü. Bu servis sayesinde sigortanız ile alakalı tüm bilgilere ulaşmanız mümkün! SGK hizmet dökümü haberimizi sizin için derledik!

Giriş Tarihi: 23.2.2015 09:55 Güncelleme Tarihi: 23.2.2015 09:56
SGK hizmet dökümü ile SSK prim günlerinizi hesaplayın
Sosyal Güvenlik Kurumu'nun vatandaşlara dijital ortam aracılığıile sunmuş olduğu çeşitli hizmetlerinden bir diğeri de SGK hizmet dökümüdür. SGK hizmet dökümü, sigortalıolarak çalışmaya başladığınız tarihten başlayarak, yapmışolduğunuz hizmetlerin dökümünü sizlere sunmaktadır. Bağlıolarak çalıştığınız kuruma göre hizmet dökümü değişiklik göstermektedir. Ayrıca SGK hizmet dökümü sorgulamasını, ister e-devlet üzerinden e-Devlet şifresi ile, isterseniz de ESGM üzerinden şifresiz olarak yapabilirsiniz.

Yazımızın devamında SGK hizmet dökümüsorgulamasının ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Bilindiği gibi, SGK'nın üçfarklıalt birimi vardır. Bu birimler; SSK (4A), BağKur (4B) ve Emekli Sandığı(4C) kurumlarıdır. Bu kurumlardan hangisine bağlıiseniz o kuruma göre hizmet sorgulamasıyapabilirsiniz.

e-Devlet şifresi ile SGK hizmet dökümü›Buna göre; ilk olarak www.turkiye.gov.tradresine girişyapınız. Bu sayfada ekranın sağüst tarafında bulunan 'E-Hizmetler'başlığına tıklayınız. Açılan ekranın sol tarafında bulunan harflerden 'S'harfini seçiniz. Çıkan seçeneklerden 'Sosyal Güvenlik Kurumu'başlığıaltında bulunan, '4A Hizmetler', '4B Hizmetler', '4C Hizmetler'bölümünden bağlıolduğunuz kuruma göre hizmet dökümünüzüseçiniz. Devamında e-Devlet şifrenizi ve T.C kimlik numaranızısisteme giriniz.

ESGM üzerinden şifresiz SGK hizmet dökümü›Buna göre; ilk olarak www.sgk.gov.tradresine girişyapınız. Burada sayfanın sağüst tarafında 'E-SGK'başlığıaltında 'E-Hizmetler'şeklinde bir bölüm vardır. Bu alandan 'E-Hizmetler Uygulaması'seçeneğine tıklayınız. Devamında, 'E-Hizmetler GirişEkranı'açılacaktır burada iki seçenek vardır, siz Türkiye vatandaşıysanız 'T.C'seçeneğine tıklayınız. Açılacak olan yeni sayfada, 'T.C Kimlik Numarası', 'İl', 'Doğum Yılı', 'Cilt Numarası've 'Güvenlik Kodu'bölümlerine istenilen bilgileri yazınız ve ardından, 'Bilgileri Sorgula'seçeneğine tıklayınız. Yeni açılan ekranın üst tarafında yer alan bölümlerden işlem yapmak istediğinizi seçip sorgulama yapabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK hizmet dökümü ile SSK prim günlerinizi hesaplayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN