Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adıyaman'a petrol müjdesi!

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde petrol rezervinin bulunabileceği potansiyel alanlara yönelik sondaj çalışması yapılacak. Ekipler 10 alanda 3 vardiya halinde çalışacak.

Giriş Tarihi: 24.2.2015 16:58
Adıyaman'a petrol müjdesi!
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde petrol rezervinin bulunabileceği potansiyel alanlara yönelik sondaj çalışması yapılacak. Ortalama derinliği 3 bin metre olan 10 sondaj çalışması ve her bir sondaj alanında yaklaşık 40 kişiyle petrole ulaşılmaya çalışacak.


Güney Yıldızı Petrol Üretim, Sondaj Müteahhitlik ve Ticaret AŞ, yaklaşık 7 bin hektarlık sahada petrol aramak için proje hazırladı.

Proje tanıtım dosyasında yer alan bilgilere göre, faaliyet sırasında ruhsat alanı içerisinde 10 noktada sondaj çalışması yapılacak.

Söz konusu sahada önceki yıllarda açılmış¸ arama ve üretim petrol kuyularından elde edilen verilere göre petrol rezervinin bulunabileceği potansiyel alanlar tespit edilmişti. Sondaj çalışmaları sonucunda sahadak ipetrol rezervleri hakkında daha net bilgi sahibi olunacak. Arama sondaj faaliyetlerinin, ruhsat süresi boyunca sürdürülmesi öngörülüyor.

Yapılan sondajların olumlu sonuçlanması durumunda, sahada petrol üretimi için üretim kuyuları açılması planlanıyor. Petrol arama sondajlarında günde 3 vardiya halinde çalışılacak. Her bir sondajda ortalama 3 bin metre derinliğe ulaşılması hedefleniyor.

Faaliyet sırasında her bir sondaj alanında yaklaşık olarak 40 kişi çalışacak. İşçi olarak çalışacak personelin bölge halkından seçilmesine özen gösterilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman'a petrol müjdesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN