Çiftçiye 2 milyar liralık müjde!

Giriş Tarihi: 26.2.2015
Çiftçiye 2 milyar liralık müjde!

Başbakan Davutoğlu, 28 Şubat günü çiftçiye 2 milyar TL'lik destek vereceklerini belirtti ve ekledi: "Tarımsal desteği 10 milyar liraya çıkardık"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin 61 milyar dolarlık tarım sektöründeki milli hasılası ile Avrupa'nın en büyük tarım üreticisi olduğunu söyleyerek, çiftçiye de müjde verdi. 28 Şubat Cumartesi günü çiftçiye 2 milyar TL'lik destek vereceklerini belirten Davutoğlu, "Bu ayın sonunda çiftçilerimizin yüzü bir kez daha gülecek" dedi. Tarım Bilgi Sistemleri tanıtım toplantısına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi: "23.7 milyar dolardan 61 milyar dolara çıkan tarım sektörü milli hasılası ile Avrupa'nın en büyük tarım üreticisi haline geldik, dünyada da yedinci büyük tarım üreticisiyiz. Bu Türkiye için bir iftihar meselesidir. 12 yılda tarım sektöründe, bütün dünyada gıptayla takip edilen, Türkiye'de de geçmiş dönemlerle kıyas edildiğinde, hayal bile edilemeyecek büyük başarılara imza attık. Tarımsal destekleri bu dönemde 5,5 kat artırdık. 2002'de 1,8 milyar lira tarımsal destek verilmişken, 2015'te bu destek tam 10 milyar liraya yükseldi."

AÇIK ARA LİDERİZ
Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma (IPARD) fonları kapsamında toplam 3 milyar liralık hibeyi artırmada kararlı olduklarını söyleyen Davutoğlu, "Avrupa'da artık bizimle yarışacak bir ülke kalmadı. İtalya, Fransa, İspanya 2002'de bizden öndeydi, biz Avrupa'da dördüncüydük. Şimdi Türkiye açık ara Avrupa'da en büyük tarım üreticisi. Şimdiki hedefimiz dünyanın ilk 5 ülkesi arasına girmek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçiye 2 milyar liralık müjde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN