Hong Konglu Belhotel Türkiye'ye geliyor

Giriş Tarihi: 28.2.2015
Hong Konglu Belhotel Türkiye'ye geliyor

Turizmde Doğu- Batı rekabeti Türkiye'ye taşınıyor. Raffles, Aman Resort, Shangri-La, Mandarin ve Okura'dan sonra Hong Konglu Belhotel de Türkiye'ye geliyor

Turizmde Doğu ve Batı arasındaki rekabet Türkiye'ye taşındı. Geçen yıl yüzde 5.6'lık büyümeyle 42 milyon turisti ağırlayan Türkiye, Avrupa ve ABD'lilerin ardından Asyalıların da radarına girdi. Son dönemde Singapur merkezli Raffles ve Aman Resort, Çinli Mandarin, Japon Okura, Hong Kong merkezli Shangri-La'nın ardından bir Asyalı dev daha Türkiye'ye gelme kararı aldı. Uzakdoğu'da hızla büyüyen Hong Kong merkezi Swiss-Belhotel, Türkiye'de otel açmaya hazırlanıyor. Şirketin Uluslararası Başkan Yardımcısı Noel Masooud, 2015'te stratejik büyüme hedefleri olduğunu kaydetti. Bu yıl Afrika ve Avrupa'ya yönelik adım atmak istediklerini anlatan Masssoud, şu anda 130 olan otel sayısını 2016'da ise 16'ya çıkaracaklarını dile getirdi. Masssoud, "Türkiye'nin yanı sıra Mısır, Tunus ve Fas'ta bu yıl otel yatırım arayışımız var" dedi.

AVUSTRALYA'DA OTELİ VAR
1987'de kurulan Swiss-Belhotel'in 39'u Endonezya'da olmak üzere zincirinde 130 oteli var. Asyalı turizmcilerin ilgisi özellikle İstanbul ve Bodrum'a yoğunlaştı. Hong Konglu Shangri- La ve Singapurlu Raffles İstanbul'da Çinli Mandarin ve Singapurlu Aman, Bodrum'da otel açtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hong Konglu Belhotel Türkiye'ye geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN