Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne zaman erken olurum uygulaması ile emeklilik hesabı yapın

Giriş Tarihi: 4.3.2015 10:17
Ne zaman erken emekli olurum uygulaması ile emeklilik hesabı yapın

uygulamaları sayesinde lik hesaplamadan erken emekliliğe kadar pek çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ne zaman emekli olurum uygulaması hakkında detaylı tüm bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

olabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlardan en önemlileri emeklilik için gereken yaşın doldurulması ve emeklilik için prim ödenen gün sayının dolmuş olması gerekmektedir. Bu 2 durum dolduğu zaman emeklilik için doldurulması gereken şartlar oluşmuş oluyor. Çalışan kişilerin ne zaman emekli olabilecekleri öğrenebileceği Sosyal Güvenlik Kurumu'nun oluşturduğu bir emeklilik programı vardır. Bu programı kullanırken dikkat etmemiz gereken tek şey bağlı olduğumuz kuruma göre kullanışında biraz farklılıklar vardır.

SSK'ya bağlı olarak çalışma hayatınıza devam ediyorsanız, ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplamak için Sosyal Güvenlik Kurumu'nun uygulamasına giriş yapmalıdır. Uygulamaya giriş yapmadan önce prim ve hizmetlerinizi sorgulatmalısınız. SSK'dan ne zaman emekli olabileceğini öğrenebilmek için tamamlamanız gereken sigorta süresi, tamamlamanız gereken emeklilik yaşı ve tamamlamanız gereken prim miktarlarınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri öğrendikten sonra uygulamada doldurmamız gereken yerler doğum tarihiniz, işe giriş tarihiniz, ilk tescil tarihiniz ve prim günlerinizi uygulamada doldurulması gereken yerlere doldurmalısınız. Bu bilgileri doldurduktan sonra ne zaman SSK'dan ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

BAĞ-KUR'dan ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenmek içinde aynı şekilde uygulamaya giriş yapmalısınız. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra doldurmanız gereken alanlar; cinsiyetiniz, emeklilik türünüz, doğum tarihiniz, maluliyet durumunuz varsa derecenizi belirtmelisiniz, erken yaşlanma varsa onun derecesini ve bakıma muhtaç çocuğunuz varsa kaç tane olduğunu girip tamam seçeneğini tıkladığınızda BAĞ-KUR'dan ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı kurumundan ne zaman emekli olabileceğini öğrenebilmek için de aynı şekilde uygulamaya giriş yapınız. Burada sizden istenilen bilgiler; doğum tarihiniz, cinsiyetiniz ve hizmet başlangıç ve bitiş tarihlerinizi girmelisiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne zaman erken emekli olurum uygulaması ile emeklilik hesabı yapın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN