Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan açıklaması

Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer, "Önümüzdeki dönemde de ile muhtelif iş birliklerine açık olacağız. Citi bizim için çok önemli bir finansal ortak olmaya devam edecek" dedi.

Giriş Tarihi: 5.3.2015 11:06
Akbank'tan Citi açıklaması
Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer, yaptığı açıklamada, Akbank yönetimindeki payı çok düşük olan group'un paydaşlarına karşı sorumlulukları dolayısıyla böyle bir karar almasının doğal olduğunu belirtti.

Citigroup'un yönetimine 2007 yılından itibaren sürdürdükleri başarılı stratejik ortaklıkları için teşekkür ettiğini dile getiren Dinçer, "Dünyanın en değerli markaları arasında yer alan Citi'nin hem Türkiye'ye hem de Akbank'a olan güveni bize yıllar boyunca gurur verdi. Bu dönemde Citi ile birçok alanda önemli çalışmalarımız oldu. Bu başarılı ortaklık büyük fırsatlar doğurdu. Önümüzdeki dönemde de Citi ile muhtelif iş birliklerine açık olacağız. Citi bizim için çok önemli bir finansal ortak olmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Açıklamda, Citigroup'un, sahibi olduğu Akbank hisselerinin yaklaşık yüzde 9,9'luk bölümünü hızlandırılmış talep toplama yöntemi ile dün akşam itibarı ile piyasada sattığı ve yapılan işlemin niteliği gereği talep toplamanın piyasaların kapalı olduğu saatlerde yapıldığı kaydedildi.

AKBANK'IN HİSSELERİ SATILDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akbank'tan Citi açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN