Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten ’ya yaptırım uyarısı

Ratings, ’ya uygulanan yaptırımların ülkenin petrol endüstrisine düşük petrol fiyatlarından daha büyük bir tehdit oluşturduğunu bildirdi.

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:06
Fitch'ten Rusya’ya yaptırım uyarısı
Ratings, 'ya uygulanan yaptırımların ülkenin petrol endüstrisine düşük petrol fiyatlarından daha büyük bir tehdit oluşturduğunu bildirdi.

Fitch Ratings açıklamasında, "Stres testimiz şirketlerin kredi profillerinin petrol varil fiyatında birkaç yıl boyunca 55 dolara direnebileceğini gösteriyor fakat şirketlerin finansmana erişimi iyileşmezse ve ihracat sınırlamaları devam ederse, petrol üreticisi şirketler üretimlerini sürdürebilecek yatırımları yapamayabilir" uyarısı yapıldı.

Yaptırımların, Rusya'nın petrol ve doğalgaz şirketlerinin Batı'daki sermaye piyasalarına erişimini ortadan kaldırdığı belirtilen açıklamada, Rus bankalarının enerji şirketlerine bir miktar likidite sunabileceğini, fakat Rus bankalarının da Merkez Bankası ve devletin sunabileceği finansman olanaklarına bağımlı olduğu vurgulandı.

Açıklamada, Rus bankalarının enerji şirketlerine ait borçları çevirebileceği fakat yeni finansman sağlama olasılığı olmayacağı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fitch'ten Rusya’ya yaptırım uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN