ler dikkat! için son hafta

Giriş Tarihi: 12.3.2015 09:40 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 09:45
Emekliler dikkat! intibak için son hafta

2000 yılı ve sonrasında olanları ilgilendiren davası 17 Mart'ta görülecek. Türkiye Emekliler Derneği tarafından açılan davada karar bekleniyor...

Milyonlarca ye yönelik davalarında sona yaklaşıldı. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak zammı yapılması için açılan 2 davadan biri, haftaya görülecek. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından Ankara İş Mahkemesi'nde açılan intibak davasına 17 Mart'ta devam edilecek. Bu duruşmada kararın çıkması bekleniyor. Davanın önceki duruşmasında mahkeme, konuyu bilirkişi incelemesine havale etmişti. Eğer bilirkişi raporuyla ilgili bir terslik olmazsa, mahkemenin kararını açıklayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

UMUTLU BEKLEYİŞ

Daha önce intibak konusunu ombudsmana taşıyan, dava açılması yönünde görüş gelince yargıya başvuran TÜED, sonuçtan umutlu. Emekliler de heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. Eğer mahkeme, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak uygulanması gerektiğine karar verirse, milyonlarca emekliye zam yolu açılacak. Kararın ardından intibak için yasal düzenleme yapılması gerekecek. İntibak düzenlemesi ile emekli maaşlarında 50 ila 355 lira arasında artış yapılması söz konusu olacak.

Kaynak:Takvim

BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliler dikkat! intibak için son hafta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN