"Katma Değer Hareketi Derneği" kuruldu

açıklamasına göre, genç girişimciler, aile firmalarının yeni kuşak temsilcileri, kadın girişimciler, farklı sektörleri temsil eden ihracatçı birlikleri ve STK başkanlarının kuruculuğunda "Katma Değer Hareketi Derneği"nin resmi kuruluşu İstanbul'da gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 12.3.2015 16:55
Katma Değer Hareketi Derneği kuruldu
kurucularından Begüm Özdoğularlı, yaptığı açıklamada, derneğin oluşumu için Türkiye'nin önde gelen akademisyen ve sektörel STK temsilcileri ile bir yıldan fazla zamandır çalıştıklarını belirterek, "2023 yılı için 500 milyar dolarlık bir ihracat hedefi olan ülkemizin bu hedefe ulaşılabilmesi için sanayi, bilişim, turizm ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalar, katma değeri yüksek insan kaynağı ve üretim kalitesine ulaşmak zorunda. Nicelikte büyük, nitelikte ise düşük ürün ve hizmet ülkenin kalkınmasını ileriye değil geriye götürecektir" ifadelerini kullandı.

Dernek kurucu üyelerinin, önce kendi şirketlerinde daha sonra da görev aldıkları sivil toplum kuruluşlarında başarılara imza atmış kişilerden oluştuğuna dikkati çeken Özdoğularlı, şunları kaydetti:

"Üniversite öğrencilerinden şirketlerin profesyonel çalışan kadrolarına, ulusal ve uluslararası sektörel derneklerden sanayi ve ticaret odalarına kadar her tüzel ve gerçek kişi hedeflerimize ulaşmamızda rol alacaklar. Kişinin önce kendine sonra temsil ettiği şirket veya kuruma değer katması için çalışmalar sürdüreceğiz. Bir firmanın sadece ihracat oranını artırması ülkeye katma değerinin artması anlamına gelmiyor. Bir ülkenin katma değerinin artması, o firma içerisinde çalışan kadın sayısının oranı, iş güvenliği kurallarına uygunluğun önemsenmesi ve doğa ile insan kaynağına verilen önemle orantılıdır."

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanvekili Mustafa Çıkrıkcıoğlu, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, TİM Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Burhanoğlu, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Önay, Orta Anadolu Çimento ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Özinönü'nün de aralarında bulunduğu isimlerin Yüksek İstişare Kurulu'nda görev aldığı derneğin 45 kurucu üyesi bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Katma Değer Hareketi Derneği" kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN