Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burgan Bank lig atlamayı hedefliyor

Türkiye'ye güveni tam olan ve şu ana kadar 2 milyar liralık yatırım yapan Kuveytli ana ortağının sermaye desteğini arkasına alan Burgan Bank, 5 yıl içinde orta ölçekli banka ligine girmeyi hedefliyor

Giriş Tarihi: 15.3.2015
Burgan Bank lig atlamayı hedefliyor
21 Aralık 2012'de satın aldığı Eurobank Tekfen'in ismini 28 Ocak 2013'te Burgan Bank olarak değiştirerek yoluna devam eden Kuveytli Burgan Grubu, Türkiye'de büyümekte kararlı. Burgan Bank, 5 yıl içerisinde orta ölçekli banka ligine çıkmayı hedefliyor. Bankayı bu hedefine ulaştıracak en önemli iki etken ise, Türkiye'ye güveni tam olan Kuveytli ana ortağın sermaye desteğini sürdürmesi ve yeni yönetimle birlikte oluşturulan 'müşteriye yakın olma' stratejisi.

2 MİLYAR TL'LİK YATIRIM

Ana ortaklarının Kuveyt'in en büyük gruplarından biri olduğunun altını çizen Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, "Türkiye, grubun en önem verdiği yerler arasında. Geçen yıl 330 milyon liralık sermaye artırımı yaptık. Kuveytli Burgan, geldiğinden bu yana, sermaye, fonlama ve katkı sermaye dahil, 2 milyar liraya yakın yatırım yaptı. Türkiye'ye çok güvenen ortağımız bizi desteklemeye devam ediyor" diye konuştu. Dinç, bu yıl da kredilerde minimum yüzde 35 büyüme öngördüklerini söyledi.

20 MİLYARI GEÇECEK

Türkiye'den bir yabancı çıkışı olmadığına dikkat çeken Dinç, "Aktifler artık ucuz kaldı ve Türkiye cazip hale geldi. İlginin azaldığını düşünmüyorum" dedi. Burgan Bank'ın Türk bankacılık sektöründe aktif büyüklüğünde 22'nci sırada olduğunu hatırlatan Dinç, "5 yıl içinde orta ölçekli banka ligine girmeyi hedefliyoruz. Aktifte 20 milyarı geçip, şu an 58 olan şube sayısını 100'ün üzerine çıkarıp, personel sayısını en az iki kat artırmayı planlıyoruz. Ana ortak sermaye koyup bankayı büyütmek istiyor. Grubumuz çok kuvvetli, arkamız çok sağlam" diye konuştu. Satış teşkilatını güçlendirdiklerini ve şubeleri görünür yerlere taşıdıklarını kaydeden Dinç, müşteriye yakın olmak istediklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burgan Bank lig atlamayı hedefliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN