Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOKİ'nin kampanyasına büyük ilgi

Giriş Tarihi: 20.3.2015 12:42
TOKİ'nin kampanyasına büyük ilgi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığının yüzde 20 indirim kampanyasından 33 bin kişi yararlandı.

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcıları için 23 Şubat-19 Mart tarihlerinde düzenlenen indirim kampanyasına yoğun ilgi gösterildiğini belirtti.

Bir önceki indirim kampanyasından yaklaşık 12 bin kişinin yararlandığını anımsatan Turan, "Ancak bu yıl düzenlediğimiz kampanyaya yapılan başvuru, bir önceki kampanyada yapılan başvurunun 3 katına yaklaştı. Kampanyamızdan 33 bin 234 kişi faydalandı" dedi.

Kampanyadan, satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2012 sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri halihazırda devam eden, konut ve işyerleri sahipleri yararlandı. Vadesi 12 aydan daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Son tarih 19 Mart'tı

TOKİ'nin indirim kampanyası, 19 Mart tarihinde tamamlandı. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim kampanyası kapsamında TOKİ tarafından satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2012 sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 188 bin 230 konut ve 910 işyeri bulunuyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'nin kampanyasına büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN