Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Coca Cola ışıklarını söndürüyor!

Giriş Tarihi: 27.3.2015 16:34
Coca Cola ışıklarını söndürüyor!

Coca-Cola, iklim değişikliğine dikkat çekmek için Dünya Saati'nde ışıklarını söndürüyor

Coca-Cola, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) tüm dünyada 2 milyar insanın katılımıyla düzenlediği Dünya Saati kampanyasına bu yıl da ana sponsorlardan biri olarak destek veriyor. Bu sene özellikle iklim değişikliğine dikkat çekmeyi hedefleyen Dünya Saati kampanyası kapsamında, 28 Mart cumartesi, 20.30 – 21.30 saatleri arasında, Coca-Cola Türkiye, İstanbul'daki binalarında ve reklam panolarında ışıkları 1 saat boyunca söndürecek.

Coca-Cola, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) "Dünya Saati" kampanyasına bu yıl da destek vererek, tüm dünyadan 2 milyar insanı birleştiren tek unsur olan gezegenimiz için ışıkları kapatacak. Her yıl Mart ayının son Cumartesi günü, toplumları gezegenimizin geleceği konusunda düşünmeye davet eden WWF, bu yıl da 28 Mart Cumartesi saat 20.30–21.30 saatleri arasında gezegenimizin geleceğini tehdit eden iklim değişikliğine karşı ışıkların söndürülmesi çağrısında bulundu.

150'den fazla ülkeyi ve 7 binin üstünde şehri tek bir amaç etrafında buluşturan Dünya Saati kampanyası için Coca-Cola, Türkiye'deki İstanbul ofisi ve Coca-Cola Dünyası ışıklarının yanı sıra, İstanbul'daki Coca-Cola reklam panolarında da ışıkları 1 saat boyunca kapatacak. Ayrıca Brezilya'dan Filistin'e, Belçika'dan Tokyo'ya kadar dünya genelindeki Coca-Cola ofisleri, şirketin Atlanta'daki merkezi ve Coca-Cola Dünyası (World of Coca-Cola) noktaları, 1 saat boyunca tek yumruk olarak gezegenimizin geleceğine dikkat çekmek için ışıklarını söndürecek.

Coca-Cola, ilk kez Mart 2007'de Avustralya WWF önderliğinde Sydney kentinde başlatılan ve 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati eylemine 2008'den beri destek veriyor.

Dünya Saati hakkında daha fazla bilgi için www.dunyasaati.org ve www.earthhour.org.'u ziyaret edebilirsiniz.
Kaynak:Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Coca Cola ışıklarını söndürüyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN