Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkese eşit fırsat eşit erişim

Giriş Tarihi: 31.3.2015
Herkese eşit fırsat eşit erişim

Türkiye'nin önceliklerine odaklanan Avea, yürüttüğü projelerle toplumda dezavantajlı gruplara fırsat eşitliği sağlamayı ve gelişimi hedefliyor

Fırsat eşitliği yaratmaya odaklı sosyal sorumluluk çalışmalarına ağırlık veren Avea'nın spordan engelli istihdamına, sağlığa kadar pek çok alanda projesi var. Türkiye'nin önceliklerini dikkate alarak kurumsal sosyal sorumluluk stratejilerine yön veren şirketin olmazsa olmazı ise projelerin sürdürülebilir ve geliştirilmeye açık bir içerik taşıması. Engelli bireyler ve sosyoekonomik açıdan dezavantajlı kişilere yardımcı olmaya yönelik projeleri olan şirketin bu alanda öne çıkan çalışmalarından biri de İŞKUR şemsiyesi altında gerçekleşen ve Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) ile yürütülen Özümüzle Üretiyoruz projesi.

3 BİN ENGELLİYE İŞ

Beş yıldır devam eden proje kapsamında engelli bireylerin iş arama sürecinde karşılaştıkları olumsuzlukların ortadan kaldırılması hedefleniyor. 2005'ten yılından bu yana 3 bin 500'e yakın engelli bu sayede istihdam edildi. Türkiye'nin önde gelen firmalarının kaynak ihtiyacına cevap veren proje, sunduğu profesyonel çözümler ve doğru adaylarla kısa sürede insan kaynakları profesyonellerinin de tercih ettiği bir platforma dönüşmüş durumda. Engellilere yönelik bir diğer proje de "Sesli Adımlar". Görme engellilerin yaşadığı sıkıntıları azaltmak ve sosyal hayata uyumunu kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirilen proje, operatörden bağımsız olarak tüm görme engellilere akıllı telefonlar üzerinden ücretsiz olarak sesli konum belirtme, mağaza ve tuvalet, çıkış, danışma gibi alan sorgulama hizmetleri sunuyor.

YETENEK YAŞKEN EĞİLİR

Avea'nın, 2011'de Avrupa'nın önde gelen kulüplerinden FC Barcelona ile başlattığı işbirliği kapsamında Türkiye, kulübün futbol okulu açtığı 13'üncü ülke oldu. FCBEscola Istanbul Avea adıyla İstanbul'da kurulan okula Anadolu'dan da genç yetenekler geliyor. Yılda 600'den fazla öğrencinin eğitim görmesini hedeflenen okul için yapılan seçmelerde sosyoekonomik yönden dezavantajlı 180 yetenekli çocuk da eğitim alacak. Projenin bir benzeri de basketbolda yürütülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkese eşit fırsat eşit erişim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN