Büyük projeler için TÜYAP ile işbirliği

Bursa'yı Türkiye'de fuarcılığın merkezi konumuna getirmek için etkin çalışmalar yürüten BTSO, TÜYAP Fuarcılık A.Ş ile işbirliği yaptı

Giriş Tarihi: 7.4.2015
Büyük projeler için TÜYAP ile işbirliği
Bursa'yı Türkiye'nin fuarcılığın merkezi konumuna getirmek için etkin çalışmalar yürüten Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) TÜYAP Fuarcılık A.Ş ile işbirliği yaptı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, arasında imzalanan protokol ile Bursa'nın fuarcılık alanındaki strateji ve yol haritası belirlendi. Başkan Burkay, gerçekleştirilen protokol ile oluşturulan kurulun, Bursa'nın fuar takvimini oluşturacağını ve Bursa'da yeni fuar organizasyonları düzenleyeceğini anlattı. TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ise 12 yıldan fazla süredir BTSO ile koordinasyon halinde olduklarını ve gerçekleştirilen bu işbirliğinin Bursa'ya yeni fuarlar kazandırma anlamında atılan önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

HER SEKTÖRE BİR FUAR

BTSO tarafından nisan ayında inşaat ve gayrimenkul fuarı, mayıs ayında ise 'İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları' kapsamında TÜYAP ile Ev&Stil fuarı düzenlenecek. Ev&Stil fuarının dışında 3 yılda farklı sektörlerde toplam 12 fuarı gerçekleştirmeyi hedefleyen BTSO Ev&Stil Fuarı'nda tasarım zirvesi, canlı performanslar, trend alanları, genç tasarımcılar sergisi, bio design sergisi ve inovasyon tüneli gibi etkinlikleri de düzenleyecek.

'TİCARİ SAFARİ' KOBİLERİ İHRACATÇI FİRMA YAPTI
2020 yılında Türkiye'nin en büyük fuar merkezinin Bursa olması gerektiğini belirten BTSO Başkanı İbrahim Burkay, 16 makro proje arasındaki Ticari Safari projesiyle yurtiçinden ve yurtdışından önemli alım heyetlerini üyeleriyle buluşturduklarını söyledi. 2014 yılı boyunca mobilya, tarım, hayvancılık ve makine sektörlerinde düzenlenen fuarlara katılmak üzere 60'ı aşkın ülkeden Bursa'ya gelen 2 bin 100 kişinin BTSO üyeleriyle ikili iş görüşmeleri yaptığına dikkat çeken Burkay, "Bu görüşmelerden de yeni ticari bağlantılar ortaya çıktı. KOBİ'lerimiz ihracatçı bir yapıya kavuşurken, Bursa'daki ihrcatçı firmalarda artış sağlandı. TÜYAP ile birlikte gerçekleştireceğimiz yeni fuarlara yurtiçinden ve yurtdışından daha fazla alım heyeti getireceğiz. Düzenlenecek fuarlar bu sayede hem şehirdeki hareketliliğin artmasına yardımcı olacak, hem de Bursalı firmaların dış ticaret hacmini daha da artıracak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük projeler için TÜYAP ile işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN