Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya'yı borçlu çıkardılar

Yunan Meclisi hesaplamayı yaptı. Çipras hükümeti, Almanya'dan tam 279 milyar euro tazminat istiyor. Bu rakam 240 milyar euroluk kurtarma paketinden bile fazla

Giriş Tarihi: 8.4.2015
Almanya'yı borçlu çıkardılar
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın gündeme getirdiği 2. Dünya Savaşı tazminatı konusunda, Yunan Meclisi hesaplamayı yaptı. Çipras hükümeti, Almanya'dan tam 278.7 milyar euro tazminat istiyor. Bu rakam 240 milyar euro ile Yunanistan'ın kurtarma paketinden aldığı borçtan bile fazla. Yunan Maliye Bakan Yardımcısı Dimitris Mardas, savaşta Nazi Almanya'sının işgal edilen Yunanistan'ın zararının meclis alt komitesinde hesaplandığını ve miktarın Almanya tarafından ödenmesi gerektiğini söyledi. Almanya şu ana kadar toplamda 71 milyar euroluk savaş tazminatı ödedi.

PUTİN'LE PAZARLIK

Yunanistan Başbakanı Çipras bir yandan Almanya'dan tazminat isterken diğer yandan da kredi ve doğalgaz indirimi için Moskova'ya gidiyor. Avrupa Birliği ile sorunlu ilişkileri olan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, dört günlük bir ziyarette bulunacak. Brüksel'in yakından takip ettiği ziyaret çerçevesinde Çipras, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bugün görüşecek. Yunanistan'a doğalgaz indirimi, kredi talebi, Yunanistan gıda ürünlerinin ambargo dışında tutulması ve diğer ikili ticari ilişkiler masada olacak. Putin-Çipras görüşmesi sonrası ekonomi, ticaret, turizm ve eğitimde anlaşma imzalanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'yı borçlu çıkardılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN