Dev ihale için geri sayım başladı

4G'de ihale tarihi netleşti. Dev ihale 26 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak. İhalede toplam 20 ayrı frekans paketi satılacak. Asgari bedel ise 2.3 milyar euro

Giriş Tarihi: 11.4.2015
Dev ihale için geri sayım başladı
Uzun zamandır merakla beklenen 4G ihalesinde ilk somut adım atılıyor. Resmi Gazete'de yer alan ilana göre ihale 26 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak. Teklifler 20 Mayıs Çarşamba gününden itibaren alınmaya başlanacak. 45 gün sonra Ankara'da gerçekleşecek ihale, mobil elektronik haberleşme şebekesinin kurulması, geliştirilmesi, işletilmesi ve yetkilendirme süresi sonunda Bilgi Teknolojileri Kurulu (BTK) veya onun göstereceği kuruluşa çalışır vaziyette ve bedelsiz olarak devredilmesinden oluşuyor.

ASGARİ BEDEL 2.3 MİLYAR EURO
İhalede 800-900-1,800-2,100 ve 2,600 MHz frekans bantlarında toplam 20 ayrı frekans paketi satılacak. En fazla dört işletmecinin yetkilendirileceği ihalede, yetkilendirme süresi de 30 Nisan 2029'a kadar olacak. Frekans paketlerinin toplam asgari bedeli de yaklaşık olarak 2 milyar 298 milyon 67 bin 661 euro olarak belirlendi. İhale şartnamesi de 50 bin liraya BTK'dan alınabilecek. Her ne sebeple olursa olsun ihale şartnamesi için ödenmiş tutarlar ise iade edilmeyecek.

YÜZDE 5 ORANINDA TEMİNAT

26 Mayıs Salı günü 10.30'da BTK Merkez Binası'nda yapılacak ihale kapalı teklif ile başlayacak. Devamında açık teklif usulü devam edecek. İhaleye katılanlar, teklif verecekleri her bir paket satışı için frekans paketinin asgari değerinin yüzde 5'i oranında geçici teminat verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev ihale için geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN