Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Dolar'a düşer!

la yapılan nükleer anlaşma fiyatlarının üzerinde önemli bir baskı oluşturdu. Uluslar arası Enerji Ajansı petrol fiyatlarının varil başına 15 dolar düşeceğini duyurdu

Giriş Tarihi: 12.4.2015 10:43
Petrol 15 Dolar'a düşer!
Uluslararası Enerji Ajansı (EIA), 'la sağlanacak nihai nükleer anlaşmayı takiben ülkeye uygulanan yaptırımların kaldırılması halinde, fiyatlarının varil başına 15 dolar düşebileceğini duyurdu. Brent petrol 56 dolar, ABD ham petrolü ise 51 dolara yakın seyrediyor.

35 DOLARI GÖRECEK
Öngörünün sahibi Uluslararası Enerji Ajansı'na göre bu ciddi iddianın gerçekleşmesi için bazı şartlar var. Uluslararası Enerji Ajansı (EIA) konu ile ilgili raporunda, "İran'a petrol ile ilgili uygulanan yaptırımların kaldırılması ile sonuçlanacak kapsamlı bir anlaşmaya varılması, petrol arzı, talebi ve fiyatları beklentilerini önemli şekilde değiştirebilir. Ancak yaptırımların askıya alınması ile ilgili zamanlama ve karar belirsiz" değerlendirmelerinde bulundu. Bu arada Citi Grup da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda petrol fiyatlarının 15-20 dolar düşeceği öngörüsünde bulunmuştu. Bu öngörüler gerçekleşirse petrol fiyatları 35 dolara kadar inebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Petrol 15 Dolar'a düşer!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN