Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin yıldızlarını eğitecek

Altınbaş Holding Sultanbeyli'de hizmet veren Vega Okulları'yla eğitim sektöründe büyüyor. Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, "Geleceği aydınlatan gençler yetiştireceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 14.4.2015
Geleceğin yıldızlarını eğitecek
Kuyumculuk sektöründe yaptığı yatırımlarla tanınan Altınbaş Holding, eğitim alanında da Vega Okulları'yla zincir marka haline gelmeyi hedefliyor. Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, İstanbul Sultanbeyli'de 22 dönümlük arazi üzerine kurulu Vega Okulları'yla bu alanda büyümeyi hedeflediklerini belirtti. En büyük yatırımın eğitim olduğuna inandıklarını vurgulayan Altınbaş, sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirdikleri ve ismini gökyüzünün en parlak yıldızı Vega'dan alan kurumda gelecekte başarılarıyla çevresini aydınlatacak öğrenciler yetiştirmek istediklerini anlattı. Altınbaş, üç boyutlu teknolojiyle eğitim verilen Vega Okulları'nda, her öğrenciye uluslararası düşünebilme becerisi kazandırmayı amaçladıklarını anlattı.

BİREYSEL EĞİTİM

Okuma ve etkinlik alanı olarak iki bölümden oluşan 80 metrekarelik sınıflarda, en çok 20 öğrenci eğitim alıyor. Öğrencilerle birebir ilgilenilen sınıflarda bir Türk bir de yabancı öğretmen bulunuyor. İmam Altınbaş, "Sadece sen gibi" felsefesi ile sorgulamaya dayalı, her bir öğrencinin ilgili ve başarılı olduğu alana odaklanarak eğitim verdiklerini vurgulayarak, "Burada öğrenciler hayallerinin peşinden gidiyor" dedi.

TRAFİK DENEYİMİ

14 bin metrekarelik bahçesi bulunan Vega Okulları'nda tarım alanı ve tavuk çiftliği bulunuyor. Öğrencilerin tavukları besleyip, kendi besinlerini yetiştirme şansını yakaladığı okulda trafik kurallarına önem veriliyor. Bahçede ayrılan trafik alanında akülü arabalarla öğrencilere trafik deneyimi yaşatılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin yıldızlarını eğitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN