E-SGM Hizmet Dökümü ve SSK Gün Sorgulama Yapma

E-SGM uygulaması üzerinden sorgulama işlemlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sigortanız ile ilgili olarak ayrıntılı ve detaylı bilgilere erişim sağlayabileceğiniz bu sorgulama hizmetini E-SGM uygulaması üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Giriş Tarihi: 16.4.2015 11:20
E-SGM SGK SSK Hizmet Dökümü ve SSK Gün Sorgulama Yapma
Türkiye'de de sigorta hizmetleri modern dünya standartlarına en uygun şekilde uygulanabilmesi amacı ile geniş kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriliyor. Böylelikle sigorta mükelleflerine çok daha kaliteli ve çok daha modern bir kamu hizmeti sunulabilmesi sağlanabiliyor. Bu neden ile de Türkiye'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde Sosyal Güvenlik Kurumu aktif bir hizmet sunuluyor. Geniş kapsamlı sigorta hizmetlerinin yönetiminin gerçekleştirilmekte olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde sigortası 4A, BAĞ-KUR sigortası 4B, Emekli Sandığı sigortası 4C olarak yer alıyor. Bu sigorta sistemlerinde vatandaşlar çalışmakta oldukları hizmet sektörüne göre sigortalı olabiliyor. Sigorta hizmetleri ile Türkiye'de vatandaşların sosyal güvence sahibi olabilmeleri, sosyal haklarının yasal düzeyde korunabilmesi, emeklilik hakkına sahip olabilmeleri ve en önemlisi de ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri gibi önemli avantajlara ve haklara sahip olabiliyor.


E-SGM üzerinden ve SSK sorgulamalarınızı şifresiz olarak kolayca yapabilirsiniz. Haberimizde SGK sorgulama işleminin tüm detaylarını ve SGK sorgulama işleminin nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

Sigorta sistemleri modern dünyada bir ülkenin gelişmişlik ve refah seviyesini en çarpıcı şekilde gözler önüne süren bir olgudur. Özellikle de sigorta sistemlerinde sigorta mükelleflerine sunulan her bir hizmet kalitesinin standartları o ülkenin gelişmişliği ve refah seviyesi ile doğru orantılı olduğundan günümüzde sigorta sistemlerinin ülkelerin gelişimi yönünden de oldukça önemli bir rolü bulunuyor. Günümüz modern çağında sigorta sistemleri her ülkenin çalışma alanları, gelişim düzeyi, refah seviyesi, kaynakları ve ideolojisi gibi pek çok faktörden etkilenerek temelde aynı mantıkta olsa da genelde sigorta mükelleflerine ulaşımında önemli değişiklikler yer alıyor.

Günümüz modern Türkiye'sinde özel sektörlerde çalışmakta olan SSK sigortası mükelleflerine yönelik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından dijital platformda SGK hizmet dökümü alma hizmeti sunuluyor. Özellikle de son yıllarda gelişen internet teknolojisini en aktif şekilde kullanmakta olan devlet kurumlarının başında gelen Sosyal Güvenlik Kurumu'nun dijital platformda sunmakta olduğu online hizmetleri ile sigorta mükelleflerine son derece kaliteli ve modern sigorta hizmetleri sunuyor. Günümüz modern çağında gelişen internet teknolojisini en aktif şekilde kullanmakta olan devlet kurumlarının başında gelen Sosyal Güvenlik Kurumu' nun tüm online hizmetlerine resmi internet sayfasındaki online hizmetler kategorisi üzerinden erişim sağlanabiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun dijital platformda yer alan resmi internet sayfası üzerinden erişim sağlayabileceğiniz online hizmetler kategorisi altındaki E-SGM uygulaması üzerinden SGK sorgulama işlemlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sigortanız ile ilgili olarak ayrıntılı ve detaylı bilgilere erişim sağlayabileceğiniz bu SSK sorgulama hizmetini E-SGM uygulaması üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun dijital platformda SSK sigortası mükelleflerine sunmakta olduğu bu yeni hizmet ile birlikte SSK sigortalısı internet üzerinden sigorta müstahaklık durumunu, ilk işe giriş tarihini, sigorta başlangıç tarihini, işe giriş ve çıkış tarihlerini, sigorta prim ödeme gün sayılarını ve çalışma gün sayılarını gibi son derece önemli sigorta bilgilerine de erişim sağlayabiliyor.

E-SGM online hizmet uygulamasında SSK sorgulama işlemi için vatandaşların bazı kimlik bilgilerini sigorta ve kişisel bilgilerinin güvenliği için girmeleri gerekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun E-SGM uygulaması üzerinden sigorta bilgilerinin sorgulanabilmesi için öncelikli olarak vatandaşların 'T.C. kimlik numarası', 'il', 'doğum yılı', 'cilt numarası' ve 'güvenlik kodu' bilgilerini girmeleri gerekiyor. Böylelikle sistem içerisine girerek Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sistemlerinde kayıtlı olan en güncel sigorta bilgilerinin tüm güncel ayrıntılarına kolay bir şekilde erişim sağlanabiliyor. Dijital platformda yapılan bu işlem sayesinde son derece basit işlemi Sosyal Güvenlik Kurumu'nun son derece kalabalık olan il veya ilçe müdürlüklerinde yapmak ile uğraşmak zorunda kalınmadığı gibi daha modern hizmetten yararlanılabiliyor.

Günümüz modern internet teknolojisi sayesinde artık dijital platformda yer alan tüm online devlet kurumları ve bu kurumların online hizmetlerini tek bir portal üzerinde toplayabilmek amacı ile Başbakanlık adına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından açılan e-devlet sistemi üzerinden de SGK hizmet dökümü alabilme imkanı bulunuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun da e-Devlet sistemi üzerinde yer alan hizmetleri aracılığı ile en güvenli şekilde sigorta bilgi dökümlerine erişim sağlanabiliyor.

E-Devlet sisteminde SGK hizmet dökümü alabilmek için diğer tüm e-Devlet sistemi işlemlerinde olduğu gibi vatandaşların 'e-Devlet şifresi ile giriş', 'mobil imza ile giriş', 'elektronik imza ile giriş' ve 'T.C. kimlik kartı ile giriş' giriş yöntemlerinden birisini kullanarak sisteme girmeleri gerekiyor. E-Devlet ana sayfadaki e-hizmetler kategorisinde alfabetik devlet kurumu sıralamasında 'S' harfine gelerek Sosyal Güvenlik Kurumu'nun online hizmeti '4A hizmet dökümü' ekranına erişim sağlayabilir ve SGK hizmet dökümü bilgilerine en güncel ayrıntıları ile birlikte en güvenli ve kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-SGM SGK SSK Hizmet Dökümü ve SSK Gün Sorgulama Yapma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN