1 milyar dolarlık uzlaşma!

’nin en büyük markalarından Chobani'nin patronu Hamdi Ulukaya, şirketini halka açabilmek için eski eşiyle 1 milyar dolarlık uzlaşmaya gitti.

Giriş Tarihi: 17.4.2015 09:42
1 milyar dolarlık uzlaşma!

1997 yılında dil öğrenmek için 'nin yolunu tutan ve 2007 yılında kurduğu Chobani ile büyük bir başarı öyküsüne imza atan işadamı Hamdi Ulukaya, eski eşiyle uzlaştı. Ulukaya'nın 1999'da boşandığı eşi Doktor Ayşe Giray, 2012 yılında, piyasa değeri 2 milyar doları aşan Chobani'nin yüzde 53'ü üzerinde hak iddia eden bir dava açmıştı. Giray, Chobani'nin temelini oluşturan Euphrates (Fırat) adlı peynir fabrikası için 500 bin dolar sağladığını savunurken, Hamdi Ulukaya ise Giray'ın Chobani'de hiç hissesi bulunmadığını iddiasındaydı. Yargıtay'a giden ve Manhattan'da görülen davada karar açıklanma aşamasına gelindiği sırada uzlaşma haberi geldi. Uzlaşmanın detaylarıyla ilgili iki cepheden de bir açıklama yapılmadı.

New York Post gazetesinin haberine göre, taraflar en son 31 Mart'ta hakim huzuruna çıktı. Bu duruşmada Ayşe Giray Euphrates adlı şirkette hissedar olduğunu gösteren bir belgenin onaylanmasını istedi. Gazete, bu onay çıktıysa, Giray'ın 1 milyar doların üzerinde bir paraya hak kazanabileceğini yazdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 milyar dolarlık uzlaşma!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN