Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’a 97 Milyon Dolarlık Kredi!

Güneydoğu Avrupa İçin Avrupa Fonu (EFSE), Uluslararası Finans Birliği’yle (IFC) güçlerini birleştirerek ’la var olan işbirliğinin çerçevesini, sağladığı ek 97 milyon dolarlık 7 yıl vadeli imtiyazlı kredi imkanıyla genişletti.

Giriş Tarihi: 20.4.2015 14:02
ABank’a 97 Milyon Dolarlık Kredi!
Toplam kredinin 22 milyon doları KfW Gelişim Bankası'nın öncülüğünde Almanya Ekonomik İşbirliği ve Gelişiminden Sorumlu Bakanlığı ve 'nun ortaklığıyla kurulan EFSE tarafından sağlanıyor. EFSE özellikle Türkiye'nin de içinde bulunduğu Doğu Avrupa, Balkanlar ve Kafkasya'daki ülkelerde bulunan mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelere destek vermesiyle biliniyor.

EFSE'nin 'a sağladığı finansal katkı özel olarak mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelikken, IFC'nin katkısı ise ticari kuruluşların yanında ABank müşterileri tarafından yapılan enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji yatırımlarına olacak.
ABank CEO'su Meriç Uluşahin yapılan yeni anlaşmayla ilgili yaptığı değerlendirmede, her iki kurumla olan işbirliklerini daha da güçlendirdiklerini belirterek, "Bu sadece bizim için değil müşterilerimiz ve Türkiye'de desteğe ihtiyacı olan ticari müesseseler için de büyük bir fırsat. Bu fon sayesinde ticari kuruluşlara sunduğumuz desteği daha da güçlendireceğiz ve dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durgunluk döneminde bu destek onlar için daha da önemli olacak." dedi.

ABank'ın IFC ve EFSE ile olan ilişkileri uzun süredir devam ediyor ve her iki kurumla da kredi sağlanması konusunda işbirliği bulunuyor.


BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
ABank’a 97 Milyon Dolarlık Kredi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN